Újraindul a Budapest-Sanghaj járat, de egy új városba is lehet majd utazni november közepétől: Csungkingba, a kínai autóipar és informatika egyik központjába.
Mindenki másnál több pénzt fordít a megújuló energia fejlesztésére a keleti ország. Kína most azt tervezi, 2025-ig megnöveli szénerőművi és bányászati kapacitásait.
A hongkongi tűzoltóság mesterséges intelligenciát (MI) alkalmaz, hogy megmentse a hegyekben ragadt túrázókat.
A robotkémikus a legújabb mesterséges intelligencia (MI) segítségével támogatja a tudósokat, hogy minél nagyobb előre lepéseket tegyenek az akkumulátortechnológia és az új anyagok ...
Kína elindította napmegfigyelő obszervatóriumát.
A kínai Tencent vállalat saját fejlesztésű mesterséges intelligenciával működő hallókészüléket fejlesztett ki.
Hazánkba érkeznek tesztelésre a kínai BYD e-buszai, melyhez hasonló műszaki paraméterű járművek kezdik meg szolgálatukat több nagyvárosba is.
Jelentős mértékben, 44 százalékkal megnőtt a keleti országban a robottelepítések száma 2021-ben. A Nemzetközi Robotika Szövetség részletesen beszámolt az előrelépésekről.
A vonatok után most a lebegő autók következnek Kínában.
Az Egyesült Államok könnyedén elveszíheti a technológiai versenyt a keleti országgal szemben – erről a Google volt vezérigazgatója beszélt. Projektje a lehetséges megoldásokat is f...
A kínai tulajdonú Halms Hungary Kft Debrecenben építi fel új gyárát. A beruházással 300 új munkahelyet teremtenek a városban.
A kínai CATL Debrecenben hozza létr új gyárát, amivel 9000 új munkahelyet hoz létre.
Kínában tesztelik a Red Rail elnevezésű mágnesvasutat, amihez áram sem szükséges.
A robot úgy néz ki, mint egy automata, és 45 perc alatt képes PCR-vizsgálati eredményeket produkálni.
A globális akkumulátorpiac legnagyobb szereplője, a kínai CATL Debrecenbe tervezi hazánk történelmének eddigi legnagyobb összegű beruházását.