Zebrabébi született a budapesti állatkertben

Zebracsikó született karácsony második napján a budapesti állatkertben.
A Fővárosi Állat- és Növénykert Afrika-kifutóján világra jött, egészséges újszülöttet gondozói Waweru névre keresztelték. A szerencsés zebraanyának a 26-án született kiscsikó már a harmadik utóda. Az újszülött zebrák szülei ilyenkor egyébként meglehetősen agresszíven viselkednek társbérlőikkel, a jávorantilopokkal szemben. Ezért, illetve a hideg időjárás miatt a jövevényt egyelőre csak ritkán lehet látni a kifutón, s a látogatók leginkább az Afrika-házban vehetik szemügyre, üvegen keresztül. A zebrák, jávorantilkopok és struccok közös kifutón történő bemutatásával egyébként az Állatkert arra törekszik, hogy minél érzékletesebben mutassa be az afrikai szavannák élővilágát.

MNO