Vita a Városligeti tó sorsáról
"A műjégpálya vezetése az idei nyáron nem tölti fel vízzel a Városligeti tavat, a fővárosi szakbizottság elnöke viszont a testület erre utasító határozatának mellőzése miatt a Fővárosi Közgyűléshez fordul.
Bartha László, a műjégpálya igazgatóhelyettese az MTI-nek szerdán elmondta, hogy a közgyűlésnek a sporttal, valamint a környezetvédelemmel foglalkozó bizottsága is úgy foglalt állást áprilisban, miszerint nem javasolják a tó feltöltését. Hozzátette, alapvetően azért nem tudnak vizet engedni a tóba, hogy elvégezhessék azokat a felújításokat, amelyek elengedhetetlennek ahhoz, hogy télen ismét működhessen a jégpálya."
(Forrás:www.budapest.hu)
(Forrás:www.budapest.hu)