Vita a főváros és az Elmű Rt. között a trafóállomások földhasználati díjáról
Az egy héttel korábbiakhoz hasonlóan szerdai ülésén ismét elhalasztotta a döntést a fővárosi önkormányzat pénzügyi bizottsága arról a szerződésről, amelyet a trafóállomások alatti földhasználatról kellene megkötni az Elmű Rt.-vel.
A főpolgármesteri hivatal munkatársai és Szabó Lajos jogi szakértő, aki korábban a fővárosi közigazgatási hivatal vezetője volt, az Elmű által elfogadhatónak tartott megegyezés mellett érveltek.
A hivatalnokok és az rt. szerint bírósági ítéletek alapján az önkormányzat nem kérhet pénzt a már 2001 előtt is működő elektromos berendezések földhasználatáért.
Az rt., amelyben a fővárosnak 10 százalék körüli tulajdona van, ezúttal 33 helyszínen lévő transzformátor-állomás után fizetne 3000 forintos négyzetméter díjat évente.
Az ellenzékiek érvelését elfogadva a bizottság egy hónapot biztosított a hivatalnak arra, hogy minden fővárosi tulajdonú közterületen felmérjék az összes Elmű-berendezést. Így várhatóan a jelenleginek a sokszorosa lesz az olyan berendezések száma, amelyek után a cégnek földhasználati díjat kell fizetnie.
A képviselők további egyeztetést szorgalmaztak arról is, hogy hány évig visszamenőleg fizessen a cég. Az ellenzékiek szerint az államháztartási törvény erre ötéves lehetőséget biztosít.
Moskovits Péter (MSZP) elnök úgy vélte, hogy a cég által elfogadott három éven túl van még tíz olyan hónap, ami után jogszerűen kérhető a pénz.
Lakos Imre (SZDSZ) megjegyezte: az egy hónapos időszakban arra is javaslat készülhet, hogy adott esetben áttelepítsék az esetleg rossz helyen lévő elektromos berendezéseket, hogy azok ne korlátozzák az adott ingatlan használatát.
A képviselő másokhoz hasonlóan "furcsállotta" az Elmű levelét, amelyet helyszíni kiosztással kaptak meg. Ebben a cég ingatlangazdálkodási vezetője közli, hogy kompromisszumképességűk végső határához értek. Precedens bírói ítéletek alapján pedig nekik visszamenőleg nem, csak a szerződés megkötésétől kellene díjat fizetniük. A fővárosnak tett kivételes engedményt más ingatlantulajdonosok esetében, peren kívül soha nem teszik meg.
(Forrás:www.budapest.hu)
A hivatalnokok és az rt. szerint bírósági ítéletek alapján az önkormányzat nem kérhet pénzt a már 2001 előtt is működő elektromos berendezések földhasználatáért.
Az rt., amelyben a fővárosnak 10 százalék körüli tulajdona van, ezúttal 33 helyszínen lévő transzformátor-állomás után fizetne 3000 forintos négyzetméter díjat évente.
Az ellenzékiek érvelését elfogadva a bizottság egy hónapot biztosított a hivatalnak arra, hogy minden fővárosi tulajdonú közterületen felmérjék az összes Elmű-berendezést. Így várhatóan a jelenleginek a sokszorosa lesz az olyan berendezések száma, amelyek után a cégnek földhasználati díjat kell fizetnie.
A képviselők további egyeztetést szorgalmaztak arról is, hogy hány évig visszamenőleg fizessen a cég. Az ellenzékiek szerint az államháztartási törvény erre ötéves lehetőséget biztosít.
Moskovits Péter (MSZP) elnök úgy vélte, hogy a cég által elfogadott három éven túl van még tíz olyan hónap, ami után jogszerűen kérhető a pénz.
Lakos Imre (SZDSZ) megjegyezte: az egy hónapos időszakban arra is javaslat készülhet, hogy adott esetben áttelepítsék az esetleg rossz helyen lévő elektromos berendezéseket, hogy azok ne korlátozzák az adott ingatlan használatát.
A képviselő másokhoz hasonlóan "furcsállotta" az Elmű levelét, amelyet helyszíni kiosztással kaptak meg. Ebben a cég ingatlangazdálkodási vezetője közli, hogy kompromisszumképességűk végső határához értek. Precedens bírói ítéletek alapján pedig nekik visszamenőleg nem, csak a szerződés megkötésétől kellene díjat fizetniük. A fővárosnak tett kivételes engedményt más ingatlantulajdonosok esetében, peren kívül soha nem teszik meg.
(Forrás:www.budapest.hu)