Vészhelyzeti Információs Központ - ingyenes zöld szám a biztonságért
Várhatóan szeptemberben már hívható lesz az a Vészhelyzeti Információs Központ, amely a budapestiek biztonságát szolgálná.
A Fővárosi Közgyűlés városrendészeti bizottságának szakemberei már a részleteket is kidolgozták.
A központhoz, amely egy könnyen megjegyezhető, ingyenes zöldszámon lenne elérhető, mindenféle gondjaikkal fordulhatnának az emberek. A segélykérést a diszpécserek továbbítanák a megoldásban illetékes szolgáltatóhoz vagy hatósághoz.
Felvetődik azonban a kérdés, hogy ez a segélykérő vonal mennyiben lenne más, mint a 112-es. Danielisz Béla, a városrendészeti bizottság elnöke szerint az eddig ismert segélykérő központ működésével még akadnak gondok.
Ugyanakkor meggyőződése, hogy egy világvárosban amúgy is van létjogosultsága egy olyan központnak, amelyet a legapróbb gondjaikkal, bármikor felhívhatnák az emberek. Ha megdől egy kémény, nem jár a villamos vagy elviselhetetlen a szmog, esetleg a gyerek lenyelte a kabátgombot, a zöldszám "kapaszkodót" jelenthet a bajban.
A központ felállításának alapelve ugyanis az: nem az a vészhelyzet, amelyet a hivatalok annak értékelnek, hanem amit az emberek éreznek annak. Mivel a központ a mentőkkel, tűzoltókkal és a rendőrséggel éppúgy közvetlen kapcsolatban áll majd, mint a közműcégek és szolgáltatók diszpécsereivel, a legrövidebb időn belül tudják a megfelelő helyre továbbítani a hívást.
(Forrás:www.budapest.hu)
A központhoz, amely egy könnyen megjegyezhető, ingyenes zöldszámon lenne elérhető, mindenféle gondjaikkal fordulhatnának az emberek. A segélykérést a diszpécserek továbbítanák a megoldásban illetékes szolgáltatóhoz vagy hatósághoz.
Felvetődik azonban a kérdés, hogy ez a segélykérő vonal mennyiben lenne más, mint a 112-es. Danielisz Béla, a városrendészeti bizottság elnöke szerint az eddig ismert segélykérő központ működésével még akadnak gondok.
Ugyanakkor meggyőződése, hogy egy világvárosban amúgy is van létjogosultsága egy olyan központnak, amelyet a legapróbb gondjaikkal, bármikor felhívhatnák az emberek. Ha megdől egy kémény, nem jár a villamos vagy elviselhetetlen a szmog, esetleg a gyerek lenyelte a kabátgombot, a zöldszám "kapaszkodót" jelenthet a bajban.
A központ felállításának alapelve ugyanis az: nem az a vészhelyzet, amelyet a hivatalok annak értékelnek, hanem amit az emberek éreznek annak. Mivel a központ a mentőkkel, tűzoltókkal és a rendőrséggel éppúgy közvetlen kapcsolatban áll majd, mint a közműcégek és szolgáltatók diszpécsereivel, a legrövidebb időn belül tudják a megfelelő helyre továbbítani a hívást.
(Forrás:www.budapest.hu)