Védelmi Bizottság: saját beszerzésben kellene megvásárolni a tűzoltók felszerelését - Budapest
A pályázatok átfutási ideje túl hosszú, ezért a Fővárosi Közgyűlés Védelmi Bizottsága javasolja a főpolgármesternek, hogy saját beruházásban javítsanak a tűzoltók technikai felszereltségén - hangzott el a testület hétfői, rendkívüli ülésén. A javaslatot elfogadták.
A testület meghallgatta Bende Péter beszámolóját a tragikus kimenetelű eseményről. A tábornok elmondása szerint jelenleg is folynak a vizsgálatok, a bizottságok munkájának lezárásáig nem állt módjában részletesen tájékoztatni az ügyről. Szintén a szakmai bizottságok eredményei nyomán lehet majd levonni a tanulságokat, illetve megállapítani, hogyan lehetett volna elkerülni a tragédiát, mondta a szakember.
A rendőrség szintén dolgozik az ügyben, jelenleg a helyszínen összegyűjtött lőszer-elemek szakértői vizsgálata van folyamatban.
A bizottság tagjai megszavazták Danielisz Béla felvetését, amely szerint javasolják Demszky Gábornak, hogy a tűzoltófelszerelést saját beruházásként vásátolják meg, hogy mihamarabb használhassák azokat. Ezen kívül természetesen ki kell használni a pályázati lehetőségeket is, illetve biztosítani kell az ehhez szükséges önrészt, hangzott el az ülésen.
A főpolgármester, amint arról beszámoltunk, szombaton jelentette be, hogy pályázni fognak a szaktárcánál hőkamerákra, légzőkészülékhez szükséges mozgás-érzékelőkre, 1200 db fejlámpával felszerelt tűzoltó-védő sisakra, összesen 178 millió Ft értékben. Ennek 20 százalékos önrészét a Fővárosi Önkormányzat állja, 142 millió Ft-ot pedig a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság – az Önkormányzat támogatásával – pályázza meg.
www.budapest.hu - MCOnet
Védelmi Bizottság: saját beszerzésben kellene megvásárolni a tűzoltók felszerelését - Budapest - Szóljon hozzá!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
A rendőrség szintén dolgozik az ügyben, jelenleg a helyszínen összegyűjtött lőszer-elemek szakértői vizsgálata van folyamatban.
A bizottság tagjai megszavazták Danielisz Béla felvetését, amely szerint javasolják Demszky Gábornak, hogy a tűzoltófelszerelést saját beruházásként vásátolják meg, hogy mihamarabb használhassák azokat. Ezen kívül természetesen ki kell használni a pályázati lehetőségeket is, illetve biztosítani kell az ehhez szükséges önrészt, hangzott el az ülésen.
A főpolgármester, amint arról beszámoltunk, szombaton jelentette be, hogy pályázni fognak a szaktárcánál hőkamerákra, légzőkészülékhez szükséges mozgás-érzékelőkre, 1200 db fejlámpával felszerelt tűzoltó-védő sisakra, összesen 178 millió Ft értékben. Ennek 20 százalékos önrészét a Fővárosi Önkormányzat állja, 142 millió Ft-ot pedig a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság – az Önkormányzat támogatásával – pályázza meg.
www.budapest.hu - MCOnet
Védelmi Bizottság: saját beszerzésben kellene megvásárolni a tűzoltók felszerelését - Budapest - Szóljon hozzá!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu