Városvezetői vizit a metrópótló buszon

Demszky Gábor főpolgármester pénteken Aba Botonddal, a BKV vezérigazgatójával végigutazott a kettes metró vonalán, hogy meggyőződjön a zökkenőmentes forgalomszervezésről.
Az eseményen a városvezető elmondta, hogy elkerülhetetlenné vált a 2-es metró vonalának felújítása. Hozzátette: az ez évi munkálatok 9 milliárd forintba kerülnek, aminek végeztével a Stadionok és a Deák tér közötti szakaszon kicserélik a vágányokat és műszaki korszerűsítést végeznek. A Blaha Lujza téri és a Kossuth téri megállót építészetileg korszerűsítik. A Deák téren egyúttal november 5-ig kicserélik a rövid mozgólépcsőket is.

(Forrás:www.budapest.hu)