Változik a parkolási rend szombaton
„A 2005. évi munkaszüneti napok körüli munkarendről” szóló 25/2004. (VIII. 30.) FMM rendelet 2. § b) pontja szerint 2005. október 31. (hétfő) pihenőnap volt, ezért 2005. november 5. (szombat) munkanap lesz.
A „Budapest főváros közigazgatási területén a járművel várakozás rendjének egységes kialakításáról, a várakozás díjáról és az üzemképtelen járművek tárolásának szabályozásáról” szóló 19/2005. (IV. 22.) Főv. Kgy. rendelet 17. § (2) bekezdése szerint, amennyiben magasabb szintű jogszabály a naptár szerinti munkarendtől eltérést ír elő, úgy a várakozási övezetekben szombati napokon a rendeletben meghatározott munkanapi üzemidőt kell alkalmazni.
A fentiek alapján a várakozási övezetekben 2005. október 29-től (szombattól) 2005. november 1-ig (keddig) nem kellett, viszont 2005. november 5-én (szombaton) 8 órától 18 óráig kell várakozási díjat fizetni.
A rendelkezés nem vonatkozik az eltérő időtartamban kijelölt várakozási övezetekre (I. kerületi Budai Vár és XIII. kerületi Margitsziget), a védett övezetek és a várakozási övezetek területén kívül eső fizető várakozóhelyekre, illetve az őrzött, fizető P+R várakozóhelyekre, ezeken a helyeken továbbra is a megszokott rend szerint kell fizetni a várakozásért.
(Forrás:www.budapest.hu)
A fentiek alapján a várakozási övezetekben 2005. október 29-től (szombattól) 2005. november 1-ig (keddig) nem kellett, viszont 2005. november 5-én (szombaton) 8 órától 18 óráig kell várakozási díjat fizetni.
A rendelkezés nem vonatkozik az eltérő időtartamban kijelölt várakozási övezetekre (I. kerületi Budai Vár és XIII. kerületi Margitsziget), a védett övezetek és a várakozási övezetek területén kívül eső fizető várakozóhelyekre, illetve az őrzött, fizető P+R várakozóhelyekre, ezeken a helyeken továbbra is a megszokott rend szerint kell fizetni a várakozásért.
(Forrás:www.budapest.hu)