Vajda Pál: A Szilágyi utca felújítása nem akadálya a hármas metró további építésének

Vajda Pál: A Főváros metrópárti - A Szilágyi utca felújítása nem akadálya a hármas metró további építésének
A főváros vezetésének továbbra is feltett szándéka a 3-as metró vonalának meghosszabbítása Káposztásmegyerig. Ez a fejlesztés fontos eleme mind a főváros településszerkezeti tervének, mind a fővárosi közlekedésfejlesztési tervnek.

Határozottan visszautasítom Szálka Miklós kijelentését, amelyben a Szilágyi úti tenderkiírást "minden logikával ellentétesnek" és "teljesen szakszerűtlennek" nevezte.

Természetesen minden metróépítés során szükség lehet felszíni útépítésekre. A fideszes képviselő állításával ellentétben a negyedik kerületi Szilágyi utca felújítása, illetve a hármas metróvonal tervezett meghosszabbítása nem akadályozza egymást.

Mielőtt a hármas metró meghosszabbításáról végleges döntés születik, szakértők vizsgálják meg a több, mint 20 évvel ezelőtt készült terveket, annak érdekében, hogy az új nyomvonal a mai kor közlekedési követelményeinek is megfeleljen.

A főváros kiemelten fontos ügye a metróépítés, így valósulhat meg 2010-re a 4-es metróvonal teljes beruházása, a Podmaniczky Program pedig tartalmazza a Budapest észak-déli átjárhatóságát megkönnyítő 5-ös metróvonal tervét.

A 2015 utáni időszakban, a 3-as metróvonal komplex rekonstrukciójával egy időben, uniós segítséggel sor kerülhet a vonal meghosszabbítására is.


(Forrás:www.budapest.hu)