Útfelújítások: több állami pénzt kér a főpolgármester

Több állami pénzt szeretne kapni Budapest az útfelújításokra - jelentette ki Demszky Gábor, miután hétfőn tárgyalt Gyurcsány Ferenc kormányfővel.
A főpolgármester - a Magyar Rádió tudósítása szerint - elmondta: négymilliárd forint a különbség a főváros által remélt állami forrás és a jövő évi költségvetési javaslatban szereplő, kétmilliárd forintos összeg között, ugyanakkor a miniszterelnök biztosította őt arról, hogy neki is fontos a kormány és a főváros által közösen elkezdett útfelújítási program folytatása.

Az idei 90 után jövőre 130 kilométernyi budapesti út felújítása szerepel a tervekben.

(Forrás:www.budapest.hu)