Ünnepi fények Budapest utcáin
Szerda este Demszky Gábor felkapcsolta az ünnepi díszkivilágítást az Andrássy úton.
A Fővárosi Önkormányzat idén december 1-jétől január 6-ig üzemelteti a karácsonyi díszkivilágítást. Az Önkormányzat 85 millió Ft-ot költ a forgalmasabb utak ünnepi világítására.
Az elmúlt években már hagyománnyá vált, hogy a belvárosban a közvilágítási oszlopokon világító karácsonyi motívumok, a fákon pedig milliónyi apró fénypont hirdeti az ünnepet. Ez idén sincs másként, az Andrássy úton a Kodály Körönd és a Hősök tere között, a Nagykörúton a Podmaniczky utca és az Üllői út között helyezték el a díszeket.
A körülbelül harmincezer izzóból álló füzérek, fényfüggönyök és csillagok nem jelentenek különösebben jelentős növekedést a főváros áramfelhasználásában. A nagyjából 600 kW teljesítményigényű karácsonyi díszkivilágítás egy hónap alatt körülbelül 1,5-2 millió forinttal terheli meg a főváros villanyszámláját.
Immár hatodik éve, hogy a Budapesti Dísz- és Közvilágítási Kft. és a Fővárosi Önkormányzat egyre látványosabb karácsonyi kivilágítással díszíti fel a várost: 250 lámpaoszlopra hópelyhek, üstökösök és hullócsillagok kerülnek. Emellett mintegy tíz kilométernyi vezetékre fényfüzéreket akasztanak fel.
A város karácsonyi hangulatát növelik továbbá azok a fenyőfák, amelyeket a középületek, áruházak bejárataihoz helyeznek el.
Minden évben több és több kerületi önkormányzat csatlakozik a fővárosi kezdeményezéshez. Ennek keretében a Józsefvárosban a Baross utca, a XI. kerületben a Tétényi út a Szent Gellért tér és az Etele tér között, Újpalotán a Szentmihályi út M3-as és Nyírpalota utca köti szakasza, a Sugár üzletközpont és a II. kerületben a bevásárlóközpontok környéke kap ünnepi díszítést a karácsony közeledtével. A XXII. kerületben a Városházát, a Savoyai teret és a Nagytétényi templomot, az I. kerületben pedig a Batthyány teret világítják ki.
(Forrás:www.budapest.hu)
Az elmúlt években már hagyománnyá vált, hogy a belvárosban a közvilágítási oszlopokon világító karácsonyi motívumok, a fákon pedig milliónyi apró fénypont hirdeti az ünnepet. Ez idén sincs másként, az Andrássy úton a Kodály Körönd és a Hősök tere között, a Nagykörúton a Podmaniczky utca és az Üllői út között helyezték el a díszeket.
A körülbelül harmincezer izzóból álló füzérek, fényfüggönyök és csillagok nem jelentenek különösebben jelentős növekedést a főváros áramfelhasználásában. A nagyjából 600 kW teljesítményigényű karácsonyi díszkivilágítás egy hónap alatt körülbelül 1,5-2 millió forinttal terheli meg a főváros villanyszámláját.
Immár hatodik éve, hogy a Budapesti Dísz- és Közvilágítási Kft. és a Fővárosi Önkormányzat egyre látványosabb karácsonyi kivilágítással díszíti fel a várost: 250 lámpaoszlopra hópelyhek, üstökösök és hullócsillagok kerülnek. Emellett mintegy tíz kilométernyi vezetékre fényfüzéreket akasztanak fel.
A város karácsonyi hangulatát növelik továbbá azok a fenyőfák, amelyeket a középületek, áruházak bejárataihoz helyeznek el.
Minden évben több és több kerületi önkormányzat csatlakozik a fővárosi kezdeményezéshez. Ennek keretében a Józsefvárosban a Baross utca, a XI. kerületben a Tétényi út a Szent Gellért tér és az Etele tér között, Újpalotán a Szentmihályi út M3-as és Nyírpalota utca köti szakasza, a Sugár üzletközpont és a II. kerületben a bevásárlóközpontok környéke kap ünnepi díszítést a karácsony közeledtével. A XXII. kerületben a Városházát, a Savoyai teret és a Nagytétényi templomot, az I. kerületben pedig a Batthyány teret világítják ki.
(Forrás:www.budapest.hu)