Uniós zöld út a fővárosi szennyvíztisztító-fejlesztésnek

Várhatóan még ez év végén megkezdődhet a csepeli központi szennyvíztisztító és a kapcsolódó létesítmények építése, miután az EU döntött a 121 milliárd forintos projekt 65 százalékos támogatásáról - mondta Vajda Pál főpolgármester-helyettes.
A budai főgyűjtő csatorna és az átemelők, valamint a XVIII. kerületi komposztáló építését is tartalmazó beruházási költségeknek 20 százalékát az állam, a maradék 15-öt pedig a fővárosi önkormányzat biztosítja - tájékoztatott.

A szocialista politikus közölte, hogy 2009-től, a csepeli központi szennyvíztisztító elkészültével a jelenlegi 50 százalék körüliről több mint 86 százalékosra növekszik a biológiailag tisztított szennyvíz mennyisége Budapesten. Hozzátette, hogy a tervek szerint 2010-ben elkészülő dél-budai regionális szennyvíztisztítóval 98 százalékra bővül ez a mennyiség.

2010-ig teljes körűvé válik Budapesten a csatornázottság is, mivel már előkészületben van az a 83 milliárd forintos program, amellyel a még hiányzó 8 százalékot pótolják. A dél-budai szennyvíztisztító 70 milliárd forint körüli építési költségéhez csakúgy, mint a csatornaépítésekhez, uniós forrásokat is igénybe vesznek - mondta.

Vajda Pál elmondta: Budapest 2010-re teljesíti a szennyvíztisztítással összefüggő európai előírásokat.

(Forrás:www.budapest.hu)