Újra van tengeri akvárium az állatkertben
Hétéves szünet után péntektől újra látogatható az állatkert sósvizű akváriuma, ahol 150 tonnányi vízben mintegy kétszáz különböző tengeri herkentyű lakik.
A most megnyitott Akvárium élőlényeivel együtt a Fővárosi Állat- és Növénykertben élő fajok száma megközelíti a hétszázat, amivel az intézmény európai viszonylatban is kiemelkedő helyet foglal el - közölte a megnyitón Persányi Miklós környezetvédelmi miniszter, az állatkert volt főigazgatója. A tengeri herkentyűk között olyan szemet gyönyörködtető és rekeszizmot próbáló érdekességek is vannak, mint a rókapofa nyúlhal, a tehénhal, a bőröndhal vagy a csipeszhal.
Az újra megnyíló Akvárium sok tekintetben hasonlít az 1912-ben épült gyönyörű műemlék-ékszerdobozra, például a Róth Miksa-féle mozaikok újra az eredeti szépségükben pompáznak. A 27 akvárium jó részét viszont a lehetőségek szerint bővítették, és a legkorszerűbb technikával szerelték fel. A látogatóknak az egyik legszembetűnőbb újdonság a rájasimogató medence és a kijáratnál lévő ajándékbolt.
Tavaly 1,2 millióan látogattak el a Fővárosi Állat- és Növénykertbe, annyian, ahányan Magyarország összes közgyűjteményét nézték meg - közölte Demszky Gábor az Akvárium megnyitóján. Persányi Miklós vezetése alatt az állatkert rekonstrukciója jelentősen felgyorsult. Következő lépésként idén elkezdődik a majomház és a nagyszikla felújítása, melyre 2,5 milliárd forintot szánnak. Az akvárium felújítása 400 millió forintba került, ennek felét az állam állta - közölte a főpolgármester.
Az Akváriumot a Pálmaházon keresztül lehet megközelíteni. A kerekesszékkel közlekedők számára a tó felüli kapu, és az újonnan megnyitott élőhely is akadálymentes.
Budapest Portál
Az újra megnyíló Akvárium sok tekintetben hasonlít az 1912-ben épült gyönyörű műemlék-ékszerdobozra, például a Róth Miksa-féle mozaikok újra az eredeti szépségükben pompáznak. A 27 akvárium jó részét viszont a lehetőségek szerint bővítették, és a legkorszerűbb technikával szerelték fel. A látogatóknak az egyik legszembetűnőbb újdonság a rájasimogató medence és a kijáratnál lévő ajándékbolt.
Tavaly 1,2 millióan látogattak el a Fővárosi Állat- és Növénykertbe, annyian, ahányan Magyarország összes közgyűjteményét nézték meg - közölte Demszky Gábor az Akvárium megnyitóján. Persányi Miklós vezetése alatt az állatkert rekonstrukciója jelentősen felgyorsult. Következő lépésként idén elkezdődik a majomház és a nagyszikla felújítása, melyre 2,5 milliárd forintot szánnak. Az akvárium felújítása 400 millió forintba került, ennek felét az állam állta - közölte a főpolgármester.
Az Akváriumot a Pálmaházon keresztül lehet megközelíteni. A kerekesszékkel közlekedők számára a tó felüli kapu, és az újonnan megnyitott élőhely is akadálymentes.
Budapest Portál