Újra pályázható a "Befogadó munkahely" díj

Az Európai Unió tagállamaiban sok munkáltatói gyakorlat létezik a Vállalati Társadalmi Felelősségvállalás (Corporate Social Responsibility) megvalósítására és a munkahelyi esélyegyenlőség elősegítésére. Biztosak vagyunk abban, hogy ez Budapesten sincs másképp.
Sok szervezetben vannak olyan példaértékű gyakorlatok, amelyek megérdemlik, hogy a szakma és a nagynyilvánosság is megismerje őket. Talán az Ön is ismer ilyen szervezeteket.

A Fővárosi Esélyegyenlőség Módszertani Iroda idén újra meghirdeti a „Befogadó Munkahely” díjat. A kitüntetés célja, hogy a főváros megbecsülését fejezze ki azon munkáltatók számára, akik figyelmet fordítanak a munkahelyi esélyegyenlőség elősegítésére, a hátrányos helyzetű csoportok védelmére. Fontos, hogy a nyilvánosság felfigyeljen azon vállalkozásokra, amelyek humánpolitikájában lényeges szempont a munkahelyi esélyegyenlőség. A díj további célja, hogy más munkáltatók figyelmét is ráirányítsa az esélyegyenlőség megvalósításának fontosságára. A díj védnöke dr. Demszky Gábor.

A pályázatok beadási határideje 2006. szeptember 30.

Az ünnepélyes díjkiosztásra évente kerül sor. Maga a díj pénzjutalommal nem jár, de a nyertesek használhatják a „Befogadó Munkahely” címet és logót, valamint emlékplakettet kapnak. A díjazottak tevékenységéről és a díjazás indoklásáról kiadvány készül, amelyet eljuttatunk munkáltatókhoz, szakmai szervezetekhez és a sajtó képviselőihez.

Az elmúlt évben díjazottakról:
a költségvetési és non-profit szervezetek kategóriában a Fővárosi Önkormányzat Uzsoki Utcai Korháza, aki a fogyatékosokkal, köztük a vakokkal kapcsolatos programok terén mutatott fel sok innovatív és egyedülálló gyakorlatot, míg for-profit vállalkozás kategóriában a Hewlett Packard Magyarország Kft., amely vállalatnak sokszínűségi politika egyik alapértéke, anyavállalatuk segítségével példa értékű diverzitást támogató stratégiát, felelősi rendszert alakítottak ki.

(Forrás:www.budapest.hu)

Szóljon hozzá!