Újpesti Városnapok

Újpest Önkormányzata ebben az esztendőben immár tizenharmadik alkalommal rendezi meg a városnapokat.
Az Újpest várossá nyilvánításának 98. évfordulója tiszteletére szerveződő program során ezúttal is szabadtéri rendezvényeken várják a városközponti Semsey parkban és Káposztásmegyeren, a Kósa Pál sétányon, városrészünk apraja-nagyját. Lesz színházi bemutató, városházi hangverseny, galériabeli tárlat, kiállítás, sok-sok meglepetés.

A városnapi rendezvény kétségtelenül legrangosabb eseményére azonban szeptember 3-án, szombaton este kerül sor a városháza dísztermében. Ekkor adja át Újpest polgármestere az önkormányzat saját alapítású díjait. Az önkormányzat utoljára 1998-ban ítélte oda az Újpest Díszpolgára kitüntető elismerést.

A képviselő-testület hét év elteltével, júniusi ülésén döntött arról, hogy 2005-ben Bene Ferenc olimpiai bajnok labdarúgónak ítéli oda - széles körből érkező javaslatok, felterjesztések alapján eme kitüntető elismerést. Négy személynek - Bertalan Tivadar képzőművésznek, Dózsa László színművésznek, Gyöngyössy Zoltán fuvolaművésznek, valamint Jolsvai András újságírónak - pedig városrészünk érdekében kifejtett eredményes munkássága, életműve alapján Újpestért díjat adományoz a felterjesztések alapján.


(Forrás:www.budapest.hu)