Újbuda: sikeres a kátyújavítási program

Több mint félezer úthibáról értesültek eddig a XI. kerület által múlt csütörtökön meghirdetett kátyúmentes kerület program keretében - közölte az önkormányzat városigazgatója.
Varga Péter az MTI-nek szerdán elmondta, hogy a szerintük egyértelműen sikeresnek tekinthető program keretében folyamatosan javítják az úthibákat. Hozzátette, hogy a kerületi tulajdonú utcák kátyúit a következő három évben egy közbeszerzési eljárás keretében kiválasztott kft. javítja.


A fővárosi önkormányzat tulajdonában lévő főutakon a közterület-fenntartó rt. szünteti meg a kátyúkat. A kerület által működtetett ingyenes telefonszámon (06-80-852-832) bejelentett kátyúkat folyamatosan jelzik a közterület-fenntartó rt.-nek - jegyezte meg az igazgató.

Varga Péter hangsúlyozta, hogy a kerület vezetése fontosnak amelynek segítségével egyéb közterületi problémákat, például roncsautókat, szemetet, parlagfüvet is jelezhetnek majd az emberek.

Az igazgató tájékoztatása szerint néhány helyen, például a fővárosi tulajdonú Budafoki úton olyan sok a kátyú, hogy azokat már csak nagyfelületű szőnyegezéssel, útjavítással lehetne megszüntetni.

A bejelentők alapvető gondként jelzik, hogy a közműcégek, főként a vízművek munkálatai, illetve az UPC kábelfektetései után nem megfelelő színvonalú az utak helyreállítása, s így rövidesen kátyúk alakulhatnak ki. Több bejelentést kaptak a Bukaresti út, a Ringló út, a Péterhegyi út és az Andor út kátyúiról. Ez utóbbi javítását például a Főtáv Rt. minden dolgozója nevében is kérték.


(Forrás:www.budapest.hu)