Újabb hulladékgyűjtő-szigeteket hoznak létre

"A szelektív hulladékgyűjtő program rendkívül sikeresnek tekinthető, ugyanis a budapestiek többsége használja ezeket a szigeteket, felismerték a szelektív gyűjtés jelentőségét - jelentette ki Demszky Gábor főpolgármestre, amikor Persányi Miklós környezetvédelmi és vízügyi miniszterrel beszámoltak a tavaly év végén indult speciális hulladékgyűjtő program fővárosi eredményeiről.
A városvezető az eseményen elmondta: idén, a már meglévő 100 mellé újabb 250 hulladékgyűjtő-sziget telepítését tervezzi a főváros - az egyeztetések jelenleg is folynak a kerületekkel. Hozzátette: 2005-ben újabb 250 szigetet létesítenek, a tervek szerint jövőre már a saját válogatómű is működni fog. Demszky Gábor kijelentette: 2008-ra 2000 hulladékgyűjtő-sziget lesz Budapesten, ennyire van szükség ahhoz, hogy minden háztartáshoz közel legyen legalább egy szelektív hulladékgyűjtő sziget."

www.budapest.hu