Újabb árváltozásokról döntött a közgyűlés
Megszavazták a csatornadíj 36, valamint a vízdíj 6,5 százalékos áremelését a városatyák.
Jövőre 36 százalékkal kell majd többet fizetni a csatornadíjért és 6,5 százalékkal a vízdíjért - többek közt erről szavazott csütörtökön a Fővárosi Közgyűlés. Az döntést támogató képviselők szerint a környezetvédelmi díj bevezetése indokolta a magas emelést. Ugyancsak megszavazták a városatyák a folyékony hulladékkal kapcsolatos hulladékkezelési közszolgáltatási díj 10 százalékos emelését. A képviselők az Észak-budai Szennyvíztisztító Telep II. ütemének a beruházási engedélyokiratát is elfogadták. A csatornadíj emelésének a megszavazásakkor a Fidesz-MKDSZ nem kívánt részt venni a vitában és a karzatra vonult.
A közgyűlést kilenc óra körül néhány percre demonstrálók zavarták meg. A díszterem karzatán 10-12 fős csoport jelent meg és a csatornadíj emelése ellen tiltakozó transzparenst terítettek a korlátra. A demonstrálóktól végül egy biztonsági őr elvette a "lepedőt". Az ülés ugyan nem szakadt meg, de a demonstráció kezeléséről vita bontakozott ki.
Budapest Portál
A közgyűlést kilenc óra körül néhány percre demonstrálók zavarták meg. A díszterem karzatán 10-12 fős csoport jelent meg és a csatornadíj emelése ellen tiltakozó transzparenst terítettek a korlátra. A demonstrálóktól végül egy biztonsági őr elvette a "lepedőt". Az ülés ugyan nem szakadt meg, de a demonstráció kezeléséről vita bontakozott ki.
Budapest Portál