Új technológiával és rekord idő alatt fejezték be a Bihari utcai csatornarekonstrukciót - Budapest
Budapest - A tervezetthez képest egy hónappal korábban készült el a X. kerületben a Bihari utcai csatorna felújítás.
Egy civilizációs ugrás lesz az európai metropolis felé ha megvalósul a csatorna felújítási és szennyvíztisztítási program - jelentette ki Demszky Gábor főpolgármester pénteken, amikor bemutatta a X. kerületben a Bihari utcában a felújított csatorna főgyűjtőt. Ez a terület mostohagyereke volt a rendszerváltozás előtti fejlesztéseknek, ennek köszönhető, hogy jelenleg mintegy 50 százalékos a biológiai szennyvíztisztítás, de 2010-re ez eléri a 90 százalékot - tette hozzá.
Palkó György, a Fővárosi csatornázási Művek vezérigazgatója elmondta: az utóbbi évek egyik legnagyobb csatornarekonstrukcióját fejezték be egy hónappal a határidő előtt. Kiemelte: a beruházás során egy olyan technológiát használtak, amelyet Magyarországon korábban még soha nem alkalmaztak. A közel száz éves csatorna rekonstrukcióját az úgynevezett felbontás nélküli eljárással készítették. Ennek lényege, hogy a meglévő, öreg csatornába betoltak egy valamivel kisebb új csatornavezetéket. Ezzel jelentős munkákat spóroltak meg: például nem kellett elszállítani 23 ezer köbméter földet, és a villamosforgalmat sem kellett leállítani.
Április 21-én szombaton a Föld Napja alkalmából a lakosság is megtekintheti a csatornát belülről, ekkor még ugyanis nem, folyik benne víz, így sétálni is lehet a csőben.
forrás: www.budapest.hu-MCOnet
Új technológiával és rekord idő alatt fejezték be a Bihari utcai csatornarekonstrukciót - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
Palkó György, a Fővárosi csatornázási Művek vezérigazgatója elmondta: az utóbbi évek egyik legnagyobb csatornarekonstrukcióját fejezték be egy hónappal a határidő előtt. Kiemelte: a beruházás során egy olyan technológiát használtak, amelyet Magyarországon korábban még soha nem alkalmaztak. A közel száz éves csatorna rekonstrukcióját az úgynevezett felbontás nélküli eljárással készítették. Ennek lényege, hogy a meglévő, öreg csatornába betoltak egy valamivel kisebb új csatornavezetéket. Ezzel jelentős munkákat spóroltak meg: például nem kellett elszállítani 23 ezer köbméter földet, és a villamosforgalmat sem kellett leállítani.
Április 21-én szombaton a Föld Napja alkalmából a lakosság is megtekintheti a csatornát belülről, ekkor még ugyanis nem, folyik benne víz, így sétálni is lehet a csőben.
forrás: www.budapest.hu-MCOnet
Új technológiával és rekord idő alatt fejezték be a Bihari utcai csatornarekonstrukciót - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu