Új rendezvénycsarnok nyílik szeptemberben - Budapest
Szeptember elsején jégrevûvel avatják a Syma Sport- és Rendezvényközpontot Budapesten. A több mint 3 milliárd forintos beruházás az Olimpiai csarnok és a sportszövetségek székháza helyén épült.
Az ország legnagyobb sport- és rendezvénycsarnokának elsõ eseményeiként szeptember 1-jén egy jégrevű (Jevgenyij Pljusenko jégtáncmûvész, az EuroIce Jégrevű és Edvin Marton hegedûvirtuóz közös mûsora), néhány nappal késõbb pedig egy tornagála szerepel a programban.
A Sportfolió Kht. tavaly júniusban írt ki pályázatot egy minimálisan négyezer nézõt befogadó, többfunkciós csarnok megépítésére, a végül gyõztesnek kihirdetett Syma+SD Kft. - amely a kiállítások, rendezvények tervezésére, kivitelezésére szakosodott, svájci tulajdonú Syma AG leányvállalata - azonban olyan komplexumot tervezett, amelyben egy akár jóval több nézõ elhelyezésére alkalmas nagyobb csarnok mellett egy kisebb is helyet kapott. Az alapkõletételre 2005. november 18-án került sor.
A teljes létesítmény 30 ezer négyzetméter alapterületû. A nagy csarnokba alapesetben 4500-an férnek majd be, de akár 10 ezresre is bõvíthetõ a befogadóképesség. A fõépületben emellett többek között konferenciatermeket és egy éttermet is kialakítottak. A kisebb épületrész emeletén helyezték el az öttusázók állandó lõterét, alul pedig 1500-2000 fõ befogadására alkalmas csarnok épült. Ezt a nagy tömböt összekötötték a már meglévõ Syma-csarnokkal, amelyben októbertõl márciusig, évente garantáltan 170 napon át edzhetnek az atléták. A komplexumban összesen hat konferenciaterem van.
A 3,1 milliárdos beruházás kivitelezõje az Arcadom Rt. volt. A cég az átadást követõen 30 éven át üzemelteti a létesítményt, melynek tulajdonjoga azt követõen 1 eurós jelképes összegért az államra száll át.
www.budapest.hu- MCOnet
Új rendezvénycsarnok nyílik szeptemberben - Budapest - Szóljon hozzá!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
A Sportfolió Kht. tavaly júniusban írt ki pályázatot egy minimálisan négyezer nézõt befogadó, többfunkciós csarnok megépítésére, a végül gyõztesnek kihirdetett Syma+SD Kft. - amely a kiállítások, rendezvények tervezésére, kivitelezésére szakosodott, svájci tulajdonú Syma AG leányvállalata - azonban olyan komplexumot tervezett, amelyben egy akár jóval több nézõ elhelyezésére alkalmas nagyobb csarnok mellett egy kisebb is helyet kapott. Az alapkõletételre 2005. november 18-án került sor.
A teljes létesítmény 30 ezer négyzetméter alapterületû. A nagy csarnokba alapesetben 4500-an férnek majd be, de akár 10 ezresre is bõvíthetõ a befogadóképesség. A fõépületben emellett többek között konferenciatermeket és egy éttermet is kialakítottak. A kisebb épületrész emeletén helyezték el az öttusázók állandó lõterét, alul pedig 1500-2000 fõ befogadására alkalmas csarnok épült. Ezt a nagy tömböt összekötötték a már meglévõ Syma-csarnokkal, amelyben októbertõl márciusig, évente garantáltan 170 napon át edzhetnek az atléták. A komplexumban összesen hat konferenciaterem van.
A 3,1 milliárdos beruházás kivitelezõje az Arcadom Rt. volt. A cég az átadást követõen 30 éven át üzemelteti a létesítményt, melynek tulajdonjoga azt követõen 1 eurós jelképes összegért az államra száll át.
www.budapest.hu- MCOnet
Új rendezvénycsarnok nyílik szeptemberben - Budapest - Szóljon hozzá!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu