Új mentésirányító központot adtak át Budapesten
Új, egyelőre tartalékként szolgáló mentésirányító központot adtak át az Országos Mentőszolgálatnál.
A sürgősségi ellátás fejlesztése céljából júliusig az ország huszonhat pontján alakítanak ki korszerű hívásfogadó, mentésirányítási központot.
A tervbe vett huszonhat új hívásfogadó, mentésirányítási központ kiváltja a jelenleg működő több száz hívásfogadó helyet, ahova eddig a 104-es segélykérő telefonok befutottak - közölte az Országos Mentőszolgálat szóvivője.
A rendszer felállása után is a riasztáshoz legközelebb eső mentőállomásról indul majd a mentőautó. A huszonhét központ kiépítése 330 millió forintba került. A tartalék központ jelenleg arra szolgál, hogy a Markó utcában dolgozó kollégák megtanulják az új számítógépes, telefonos rendszert - tette hozzá Győrfi Pál.
A Markó utcai országos mentésirányító központban is napokon belül kiépül az új rendszer. Az ötvenes években még világszínvonalúnak számító, ám mára már elavultnak tekinthető mágnestáblás irányítót váltja fel a korszerű informatikai rendszer. Győrfi Pál elmondta, hogy jövő év februárjától az Országos Mentőszolgálat is csatlakozik az egységes digitális rádióforgalmazási rendszerhez (EDR), amely már digitális adatszolgáltatást is lehetővé tesz a mentőautó és a központ között.
(Forrás:www.budapest.hu)
Szóljon hozzá!
A tervbe vett huszonhat új hívásfogadó, mentésirányítási központ kiváltja a jelenleg működő több száz hívásfogadó helyet, ahova eddig a 104-es segélykérő telefonok befutottak - közölte az Országos Mentőszolgálat szóvivője.
A rendszer felállása után is a riasztáshoz legközelebb eső mentőállomásról indul majd a mentőautó. A huszonhét központ kiépítése 330 millió forintba került. A tartalék központ jelenleg arra szolgál, hogy a Markó utcában dolgozó kollégák megtanulják az új számítógépes, telefonos rendszert - tette hozzá Győrfi Pál.
A Markó utcai országos mentésirányító központban is napokon belül kiépül az új rendszer. Az ötvenes években még világszínvonalúnak számító, ám mára már elavultnak tekinthető mágnestáblás irányítót váltja fel a korszerű informatikai rendszer. Győrfi Pál elmondta, hogy jövő év februárjától az Országos Mentőszolgálat is csatlakozik az egységes digitális rádióforgalmazási rendszerhez (EDR), amely már digitális adatszolgáltatást is lehetővé tesz a mentőautó és a központ között.
(Forrás:www.budapest.hu)
Szóljon hozzá!