Új gesztenyesor a tavaly kidőlt fák helyén - Budapest
Demszky Gábor főpolgármester és Czinege László a Hawlett-Packard vezérigazgató helyettese ültették el szerdán a budai Szilágyi Erzsébet fasoron az utolsó tagját annak a 35 fának, amelyet a HP támogatott.
Környezettudatos vállalatként egyértelmű volt számunkra, hogy segítenünk kell Budapest tavalyi, viharokban megrongált zöld területét - mondta a helyszínen Czinege.
Hozzátette: a színes nyomtatókat is gyártó vállalat a visszagyűjtött festékpatronokból létrehozott alapból finanszírozta a környezetvédelmi kezdeményezést.
Demszky Gábor elmondta: a tavalyi, augusztus 20-i vihar megtizedelte a fasor állományát, amelyet immár sikerült pótolni. Hangsúlyozta: sok hasonló kezdeményezésre lenne még szükség. Célunk, hogy a jövőben minél szélesebb körben népszerűvé váljék fát ültetni Budapesten, ami által a város jelentős zöldfelülettel gazdagodhat - tette hozzá.
A főpolgármester kihagsúlyozta: az ültetendő fák fajának, fajtájának, illetve helyének kiválasztása szigorú szakmai szempontok alapján történt.
A kezdeményezés szakmai felügyeletét a Főkert látta el.
www.budapest.hu - MCOnet
Budapest linkajánló: budapestlink.mconet.biz
Képeslapküldő – Budapest : Küldjön képeslapot ismerősének!
Új gesztenyesor a tavaly kidőlt fák helyén - Budapest - Mondja el véleményét a Budapest fórumon!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz