Új gesztenyesor a tavaly kidőlt fák helyén - Budapest

Budapest - Újonnan ültetett gesztenyefasort adott át szerdán Demszky Gábor főpolgármester. A kezdeményezéssel a tavalyi augusztusi vihar által kidőlt fákat pótolták.

Demszky Gábor főpolgármester és Czinege László a Hawlett-Packard vezérigazgató helyettese ültették el szerdán a budai Szilágyi Erzsébet fasoron az utolsó tagját annak a 35 fának, amelyet a HP támogatott.

Környezettudatos vállalatként egyértelmű volt számunkra, hogy segítenünk kell Budapest tavalyi, viharokban megrongált zöld területét - mondta a helyszínen Czinege.

Hozzátette: a színes nyomtatókat is gyártó vállalat a visszagyűjtött festékpatronokból létrehozott alapból finanszírozta a környezetvédelmi kezdeményezést.

Demszky Gábor elmondta: a tavalyi, augusztus 20-i vihar megtizedelte a fasor állományát, amelyet immár sikerült pótolni. Hangsúlyozta: sok hasonló kezdeményezésre lenne még szükség. Célunk, hogy a jövőben minél szélesebb körben népszerűvé váljék fát ültetni Budapesten, ami által a város jelentős zöldfelülettel gazdagodhat - tette hozzá.  

A főpolgármester kihagsúlyozta: az ültetendő fák fajának, fajtájának, illetve helyének kiválasztása szigorú szakmai szempontok alapján történt.

A kezdeményezés szakmai felügyeletét a Főkert látta el.

 

www.budapest.hu - MCOnet

Budapest linkajánló: budapestlink.mconet.biz

Képeslapküldő – Budapest : Küldjön képeslapot ismerősének!

Új gesztenyesor a tavaly kidőlt fák helyén - Budapest - Mondja el véleményét a Budapest fórumon!

A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz