Új endoszkóp a Heim Pál kórházba

A Heim Pál Gyermekkórház Endoszkópos Centruma egy új endoszkóp beszerzésével tovább javította az ellátás minőségét.
Az új endoszkópnak már az eltelt idő alatt is sok gyermek diagnosztizálásánál, terápiájánál vettük nagy hasznát.

A Heim Pál Gyermekkórházban működik az ország legnagyobb gyermekek vizsgálatát végző endoszkópos centrum, ahol évente több száz gyermeket vizsgálnak meg.

Az Endoszkópos Centrum egyik fő feladata az ország minden részéből érkező toxikológiai betegek diagnosztizálása. Sajnos, főleg a nyár hozott több fős mérgezéses eseteket, ahol a gyermekek lúgos, savas készítményeket ittak. Ezek a mérgezések a nyelőcső és a gyomor súlyos, egész életre kiható maradandó roncsolódásával járhatnak. A szülői figyelmetlenség mellett, a szomjas gyerek mindent megkóstoló, megívó szokása is növelte az ily irányú forgalmunkat.

Évente több mint száz lúg- és savmérgezett gyermek azonnali ellátását végezzük, ami mutatja e téma fontosságát.

Emellett több száz, a testi fejlődést akadályozó vagy életet veszélyeztető vérző és súlyos bélgyulladásos eset vizsgálata és ellátása is itt történik.

Az elmúlt évről egy speciális technikának köszönhetően, mesterséges táplálószondák bevezetésével lehetővé tesszük a táplálhatatlan krónikus betegek, pl.: rákos gyermekek táplálását a citosztatikus kezelések alatt, ami növeli az életben maradásuk esélyét.

Az állandó készültség, a vizsgálatok és beavatkozások növekvő száma miatt jó minőségű, működő műszerekre van szükség. A most adományozott endoszkópos vizsgálóegység nagy hiányt pótol, segíti a betegségek gyors és pontos diagnózisát, a súlyos betegségekben szenvedő gyermekek kezelését, amivel a műtétek és az altatásban történő újabb vizsgálatok is megelőzhetők.