Tony Blair Budapestre látogat

A kormányszóvivő hivatalosan is megerősítette, hogy Tony Blair brit miniszterelnök, az Európa Tanács soros elnöke december 2-án Budapestre látogat.
Batiz András közölte, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kétoldalú megbeszélést folytat Tony Blairrel, majd a felek tárgyalnak a V-4-es tagországok, azaz Csehország, Lengyelország és Szlovákia miniszterelnökeivel.


A tárgyalások középpontjában a decemberi EU-csúcs előkészítése jegyében az unió következő költségvetése szerepel majd. A brit kormányfő jövő pénteken, a kora délutáni órákban utazik majd tovább Tallinnba.

(Forrás:www.budapest.hu)