Tízmillió forint értékű adomány a Szent Ferenc kórháznak
Mintegy tízmillió forint értékű, korszerű labordiagnosztikai berendezést adott át Mitnyan György, a főváros XII. kerületének polgármestere a Szent Ferenc kórház számára - közölte a polgármesteri hivatal az MTI-vel kedden.
Az önkormányzat "látva az egészségügy jelenlegi nehéz gazdasági helyzetét" döntött úgy, hogy segítséget nyújt a XII. kerületi betegeket is
ellátó II. kerületi kórháznak - áll a hivatal MTI-hez megküldött közleményében.
Az önkormányzat már korábban is támogatta a Szent Ferenc kórházat: a betegszállatás megkönnyítésére mikrobuszt adományozott. A mostani adomány egy olyan kémiai automata berendezés, amely a labordiagnosztikai munka
meggyorsítását teszi lehetővé azzal, hogy óránként 200 vizsgálat elvégzésére
alkalmas.
"Ez, egy elsősorban kardiológiai betegeket fogadó intézmény esetében nem elhanyagolható, a gyors beavatkozás emberéleteket menthet" - olvasható a
közleményben.
(Forrás: target="_blank">www.budapest.hu)
ellátó II. kerületi kórháznak - áll a hivatal MTI-hez megküldött közleményében.
Az önkormányzat már korábban is támogatta a Szent Ferenc kórházat: a betegszállatás megkönnyítésére mikrobuszt adományozott. A mostani adomány egy olyan kémiai automata berendezés, amely a labordiagnosztikai munka
meggyorsítását teszi lehetővé azzal, hogy óránként 200 vizsgálat elvégzésére
alkalmas.
"Ez, egy elsősorban kardiológiai betegeket fogadó intézmény esetében nem elhanyagolható, a gyors beavatkozás emberéleteket menthet" - olvasható a
közleményben.
(Forrás: target="_blank">www.budapest.hu)