Tíz városba már elektronikus jeggyel is szállít a Malév
Immár tíz Malév-célállomásra lehet repülni papírjegy váltása nélkül.
Az úgynevezett e-tickettel 5500 forintot spórolhatnak az utasok, a rendszer 2007 végére válik teljessé.
A Malévnál december óta újabb hét - mára összesen tíz - célállomásra lehet e-tickettel, elektronikus jeggyel utazni, és 2007 végén megszűnnek a papíralapú jegyek - jelentette be Gönci János, a nemzeti légitársaság vezérigazgatója.
A Malév utazási portálján keresztül elérhető elektronikus jegy bevezetése az utasoknak gyorsabb jegyvásárlást, és a papírjegy-kiállítás 5500 forintos árának megtakarítását jelenti. A légitársaság a teljes bevezetés időszakára már egymilliárd forintos megtakarítást vár az új szolgáltatástól, míg a rendszer kiépítése "pár száz millió" forintba került - hangsúlyozta Gönci János.
Az idei évben havonta átlagosan négy célállomással bővül az elektronikus jeggyel elérhető állomások száma, jövő év végére pedig a Malév összes célállomása felé lehet majd e-tickettel repülni. A szolgáltatás bevezetése révén a Malév által tervezett dinamikusan bővülő utasforgalom nem igényel létszámbővítést.
Amszterdam, Frankfurt, Hamburg, London, München, Stuttgart, Szófia, Berlin, Tel-Aviv és Madrid, valamint január 1-jétől Helsinki irányában az utasoknak már nem kell papírjegyet váltaniuk, hanem kódszámot kapnak, az elő negyedévben a partner légitársaságok köre a British Airways és a KLM társaságokkal bővül.
Az e-ticket tapasztalatait ismertetve a vezérigazgató elmondta: Tel Aviv felé az utasok 95 százaléka, Berlin felé 60 százaléka vette igénybe az új szolgáltatást. A vezérigazgató nagy előrelépésnek nevezte, hogy a szolgáltatás az elérhető városok közötti átszállások viszonylatában is működik. Hangsúlyozta: a bővítés sebességét az egyes rendszerek összehangolása, illetve a személyzet oktatása lassítja.
Az előnyökről szólva Gönci János kiemelte, hogy a kódot nem lehet elveszíteni, nem lehet vele visszaélni, a légitársaság számára pedig pontosabb, hatékonyabb elszámolást tesz lehetővé.
A tervek szerint az év végére az utazási irodákban is váltható majd e-ticket, 2007 végétől pedig már nem lesz papíralapú jegy. Az új rendszer miatt feleslegessé váló mintegy 70 munkaerőről "gondoskodnak" - jegyezte meg az igazgató.
(Forrás:www.budapest.hu)
A Malévnál december óta újabb hét - mára összesen tíz - célállomásra lehet e-tickettel, elektronikus jeggyel utazni, és 2007 végén megszűnnek a papíralapú jegyek - jelentette be Gönci János, a nemzeti légitársaság vezérigazgatója.
A Malév utazási portálján keresztül elérhető elektronikus jegy bevezetése az utasoknak gyorsabb jegyvásárlást, és a papírjegy-kiállítás 5500 forintos árának megtakarítását jelenti. A légitársaság a teljes bevezetés időszakára már egymilliárd forintos megtakarítást vár az új szolgáltatástól, míg a rendszer kiépítése "pár száz millió" forintba került - hangsúlyozta Gönci János.
Az idei évben havonta átlagosan négy célállomással bővül az elektronikus jeggyel elérhető állomások száma, jövő év végére pedig a Malév összes célállomása felé lehet majd e-tickettel repülni. A szolgáltatás bevezetése révén a Malév által tervezett dinamikusan bővülő utasforgalom nem igényel létszámbővítést.
Amszterdam, Frankfurt, Hamburg, London, München, Stuttgart, Szófia, Berlin, Tel-Aviv és Madrid, valamint január 1-jétől Helsinki irányában az utasoknak már nem kell papírjegyet váltaniuk, hanem kódszámot kapnak, az elő negyedévben a partner légitársaságok köre a British Airways és a KLM társaságokkal bővül.
Az e-ticket tapasztalatait ismertetve a vezérigazgató elmondta: Tel Aviv felé az utasok 95 százaléka, Berlin felé 60 százaléka vette igénybe az új szolgáltatást. A vezérigazgató nagy előrelépésnek nevezte, hogy a szolgáltatás az elérhető városok közötti átszállások viszonylatában is működik. Hangsúlyozta: a bővítés sebességét az egyes rendszerek összehangolása, illetve a személyzet oktatása lassítja.
Az előnyökről szólva Gönci János kiemelte, hogy a kódot nem lehet elveszíteni, nem lehet vele visszaélni, a légitársaság számára pedig pontosabb, hatékonyabb elszámolást tesz lehetővé.
A tervek szerint az év végére az utazási irodákban is váltható majd e-ticket, 2007 végétől pedig már nem lesz papíralapú jegy. Az új rendszer miatt feleslegessé váló mintegy 70 munkaerőről "gondoskodnak" - jegyezte meg az igazgató.
(Forrás:www.budapest.hu)