Tíz év után újra építészbál Budapesten
Talán a hazai építészszakma egészének általánosan rossz társadalmi megítélésén is változtathat az a kezdeményezés, amit a MeMo Építészeti Egyesület szervez február 18.-ára, az Építészek Házába.
Bár az ország gazdaságának egyetlen ága sem mozgatott meg akkora mennyiségű pénzt a rendszerváltás óta, mint éppen az építőipar, senki nem alakította intenzívebben és hosszabb távra szólóan környezetünket, mint az építészek közössége, ebből a folyamatból a társadalom egésze igen keveset lát át. Egyetlenegy akadémiai tagsággal rendelkező építészünk van, és szinte alig akad fórum, amin az építész, mint az építészet társadalmi szerepének tudatára ébredt értelmiségi nyilvánulna meg.
Ha éppen nem a Nemzeti Színházhoz, a kecskeméti Malom Center-ügyhöz, Zsidó Negyed-béli esztelen házrombolásokhoz fogható botrányos napokat élünk, akkor olybá tűnhet, hogy az épületek maguktól, mindenféle mérnöki jelenlét nélkül nőnek ki a földből. A tervező mérnökök, műemlékvédelmi szakemberek, kerületi, városi főépítészek mentséget mindig találnak a beruházókkal, ingatlan fejlesztőkkel szembeni kiszolgáltatottságukban, miközben a kialakult helyzetért a nemzetközi szintéren is egyre marginalizáltabb, széteső, széthúzó építész közösség és érdekképviseleti szerveik a leginkább felelősek.
Ezen a helyzeten kíván változtatni az igen fiatal építészekből álló MeMo Egyesület lelkes csapata, akik tíz év szünet után megszervezték a „Munkaközi állapot” fantázianevű bált. A rendezvényen ugyanis valószínűleg alkalom adódhat arra, hogy egyébként a munkaszerzés terén egymással élesen rivalizáló irodák és építészek úgymond „kiengedjenek egy kis gőzt”. Megértsék végre a kooperáció, párbeszéd és nyitottság hasznosságát annak érdekében, hogy saját társadalmi szerepüket is pontosabban mérjék fel. A rendezvény védnökei Dr. Baráth Etele Európai ügyekért felelős tárca nélküli miniszter; Borsi László elnök, Országos Lakás- és Építésügyi Hivatal; Dr. Bozóki András nemzeti kulturális örökség minisztere; Dr. Kolber István regionális fejlesztésekért és felzárkóztatásért felelős tárca nélküli miniszter.
(Forrás:www.budapest.hu)
Ha éppen nem a Nemzeti Színházhoz, a kecskeméti Malom Center-ügyhöz, Zsidó Negyed-béli esztelen házrombolásokhoz fogható botrányos napokat élünk, akkor olybá tűnhet, hogy az épületek maguktól, mindenféle mérnöki jelenlét nélkül nőnek ki a földből. A tervező mérnökök, műemlékvédelmi szakemberek, kerületi, városi főépítészek mentséget mindig találnak a beruházókkal, ingatlan fejlesztőkkel szembeni kiszolgáltatottságukban, miközben a kialakult helyzetért a nemzetközi szintéren is egyre marginalizáltabb, széteső, széthúzó építész közösség és érdekképviseleti szerveik a leginkább felelősek.
Ezen a helyzeten kíván változtatni az igen fiatal építészekből álló MeMo Egyesület lelkes csapata, akik tíz év szünet után megszervezték a „Munkaközi állapot” fantázianevű bált. A rendezvényen ugyanis valószínűleg alkalom adódhat arra, hogy egyébként a munkaszerzés terén egymással élesen rivalizáló irodák és építészek úgymond „kiengedjenek egy kis gőzt”. Megértsék végre a kooperáció, párbeszéd és nyitottság hasznosságát annak érdekében, hogy saját társadalmi szerepüket is pontosabban mérjék fel. A rendezvény védnökei Dr. Baráth Etele Európai ügyekért felelős tárca nélküli miniszter; Borsi László elnök, Országos Lakás- és Építésügyi Hivatal; Dr. Bozóki András nemzeti kulturális örökség minisztere; Dr. Kolber István regionális fejlesztésekért és felzárkóztatásért felelős tárca nélküli miniszter.
(Forrás:www.budapest.hu)