Távhőtámogatást kapnak a nyugdíjasok - nem lesz díjemelés Budapesten
Október végéig kell benyújtani a távhő-támogatási kérelmeket az önkormányzatok jegyzőihez,
a fűtési támogatást a Nyugdíjfolyósító Intézet utalja majd ki az érintett nyugdíjasoknak. A támogatás folyósítása a lakóhely szerint illetékes települési önkormányzat jegyzőjénél - október 30-ig - benyújtandó kérelemre történik, azzal a feltétellel, hogy a kérelmező havi jövedelme nem haladja meg a 74100 forintot. Az érintettek idén október és jövő március között havonta kétezer, márciustól szeptemberig pedig havonta ezer forint támogatást kapnak.
A fővárosi MSZP frakcióvezetője kijelentette: nem lesz lakossági távhődíj-emelés ebben a fűtési szezonban Budapesten. A nem lakossági fogyasztók távhődíjáról a Főtáv Rt. maga dönt, de a novembertől várható közüzemi gázáremelés hatásait nem hárítják át a távfűtést igénybe vevő fogyasztókra - tette hozzá Gy. Németh Erzsébet.
(Forrás:www.budapest.hu)
A fővárosi MSZP frakcióvezetője kijelentette: nem lesz lakossági távhődíj-emelés ebben a fűtési szezonban Budapesten. A nem lakossági fogyasztók távhődíjáról a Főtáv Rt. maga dönt, de a novembertől várható közüzemi gázáremelés hatásait nem hárítják át a távfűtést igénybe vevő fogyasztókra - tette hozzá Gy. Németh Erzsébet.
(Forrás:www.budapest.hu)