Tárgyalási szünet a bíróságokon
"A Fővárosi Bíróságon és a Fővárosi Ítélőtáblán az Országos Igazságszolgáltatási Tanács ajánlásának megfelelően július 19-én, hétfőn kezdődik a tárgyalási szünet, és augusztus 19-ig tart.
A Legfelsőbb Bíróságon már július 5-én megkezdődött, és szintén augusztus 19-én ér véget. Sándor Zsuzsa, az OIT Hivatalának szóvivője az MTI érdeklődésére arra hívta fel a figyelmet, hogy az eljárási határidőket nem akasztja meg a nyári szünet, például a fellebbezés vagy a mulasztás miatti igazolási kérelmek benyújtását illetően. A bírák is ügyeletet tartanak, hogy elláthassák halaszthatatlan feladataikat. "A nyári ítélkezési szünet évekkel ezelőtt honosodott meg azért, mert ebben az időszakban az idézettek gyakran nem jelentek meg a kitűzött tárgyalásokon, és így azokat el kellett halasztani" - jegyezte meg."
(Forrás:www.budapest.hu)
(Forrás:www.budapest.hu)