Táncra perdült a Szivárvány
Három napot töltött Budapesten a Greenpeace aláírásgyűjtő hajó-hadjárata, majd a szerda esti záró dob show után ma hajnalban tovább indultak a Duna mentén, déli irányba.
Hétfő óta horgonyzott a Parlamenttel szembeni kikötőben a Greenpeace Anna nevű hajója. A Hamburgban bejegyzett hajó kapitánya, és tíz fős legénysége vállalta, hogy végighajóznak a Dunán. Állomásaikon, a Greenpeace többi aktivistájával közösen, aláírásokat gyűjtenek a hajó egyik vitorlájára, hogy ezzel is hírdessék a szél, víz és napsütés örökké megújuló energiaforrásait. A hajótúra célja, hogy megismertessék az alternatív energiforrásokkal az embereket. Az aláírásgyűjtéssel pedig a politikusok szemét próbálják felnyitni a téma fontosságára, és arra, hogy a közvélemény mekkora mértékben támogatja nézeteiket.
A három napos budapesti aláírásgyűjtés hatalmas sikert aratott, a vitorlán pedig szépen gyűlnek a nevek. Nem volt olyan pillanat, hogy ne nézelődött volna a hajón, vagy a sátorban legalább egy-két érdeklődő. A Greenpeace békésen csevegő aktivistái senkit nem unszoltak, hogy írja alá jelképes követelésüket. Ahogy egyikük az asztalra terített vitorla mellett elmondta: "Aki érti, hogy miről van szó, magától is aláírja. Ha valakit érdekel a téma, az rákérdez, amire kíváncsi. A többieket meg minek zaklassuk?"
Szerda este a szervezők nagyszabású dob showt rendeztek, melynek hatására lüktető, karneváli hangulat lett úrrá a Batthyány téren. A tucatnyi dobos játékának pergő ritmusára táncra perdültek a nézők is. Ekkor már csak a pólók, és a kint felejtett transzparensek feliratai hirdették a Greenpeace szervezetét. Az életigenlő hangulatban, és az önfeledt, könnyed szórakozásban a természetes környezet szeretete, és a szervezetet mozgató eszme tükröződött a vidám tekintetekben. Sötétedés után messze hangzó dobkísérettel rágyújtottak a tűzzsonglőrök is, és sikerült tovább hevíteniük az amúgy is izzó hangulatot.


Fél tízkor a dobok egyre hevesebb iramban kezdtek peregni, majd hirtelen elhallgattak. "Lejárt a rendezvényre kapott engedélyünk, mindenkinek köszönjük, hogy velünk tartott."
hangoztak egy szervező búcsúszavai. Véget ért az örömünnep. Az utolsó feliratokat is elcsomagolták a rendezők, és nyugovóra tértek.
Hosszú napjuk kezdődött csütörtökön, hiszen a Fekete tengerig tartó túra még csak most indul be igazán. A vitorlás árbócai a fedélzetre hasaltak, hogy a hajó elférjen a Duna hídjai alatt. Hajnali négykor az első napsgarakkal együtt keltek útra. Következő állomásuk július 22-én Paks, 23-24-én Baja, 25-én pedig Mohács lesz.
Ezután elhagyják az országot, és a folyóval együtt haladnak délre.
Völgyi Attila
A három napos budapesti aláírásgyűjtés hatalmas sikert aratott, a vitorlán pedig szépen gyűlnek a nevek. Nem volt olyan pillanat, hogy ne nézelődött volna a hajón, vagy a sátorban legalább egy-két érdeklődő. A Greenpeace békésen csevegő aktivistái senkit nem unszoltak, hogy írja alá jelképes követelésüket. Ahogy egyikük az asztalra terített vitorla mellett elmondta: "Aki érti, hogy miről van szó, magától is aláírja. Ha valakit érdekel a téma, az rákérdez, amire kíváncsi. A többieket meg minek zaklassuk?"
Szerda este a szervezők nagyszabású dob showt rendeztek, melynek hatására lüktető, karneváli hangulat lett úrrá a Batthyány téren. A tucatnyi dobos játékának pergő ritmusára táncra perdültek a nézők is. Ekkor már csak a pólók, és a kint felejtett transzparensek feliratai hirdették a Greenpeace szervezetét. Az életigenlő hangulatban, és az önfeledt, könnyed szórakozásban a természetes környezet szeretete, és a szervezetet mozgató eszme tükröződött a vidám tekintetekben. Sötétedés után messze hangzó dobkísérettel rágyújtottak a tűzzsonglőrök is, és sikerült tovább hevíteniük az amúgy is izzó hangulatot.
Fél tízkor a dobok egyre hevesebb iramban kezdtek peregni, majd hirtelen elhallgattak. "Lejárt a rendezvényre kapott engedélyünk, mindenkinek köszönjük, hogy velünk tartott."
hangoztak egy szervező búcsúszavai. Véget ért az örömünnep. Az utolsó feliratokat is elcsomagolták a rendezők, és nyugovóra tértek.
Hosszú napjuk kezdődött csütörtökön, hiszen a Fekete tengerig tartó túra még csak most indul be igazán. A vitorlás árbócai a fedélzetre hasaltak, hogy a hajó elférjen a Duna hídjai alatt. Hajnali négykor az első napsgarakkal együtt keltek útra. Következő állomásuk július 22-én Paks, 23-24-én Baja, 25-én pedig Mohács lesz.
Ezután elhagyják az országot, és a folyóval együtt haladnak délre.
Völgyi Attila