Takarítás az ünnepségek után Budapesten

1500 köbméter szemét maradt az ünnep után. A fővárosban 400 ember és 50 munkagép takarít.
Mintegy 1500 köbméter szemetet kell eltakarítani a fővárosban az augusztus 20-ai ünnepségek után - közölte a Fővárosi Közterület-fenntartó Vállalat.

Szegedi Péter szóvivő elmondta: a társaság négyszáz dolgozóval és ötven takarító- mosó- és szállító járművel már a tűzijátékot követő éjszakai órákban megkezdte a takarítási munkákat.

Becslések szerint összesen 1500 köbméter hulladék keletkezett. Ennek jelentős részét eltakarították vasárnapra virradóan, a reggeli órákig, de a munka majd csak hétfőn reggel fejeződik be, mivel a Várban, a budai és pesti alsó rakpartokon, a Lánchídon vasárnap is lesznek rendezvények.


(Forrás:www.budapest.hu)