Szöul főpolgármestere a Városházán

Szöul főpolgármesterét fogadta szerdán hivatalában Demszky Gábor, aki együttműködési megállapodást írt alá a koreai városvezetővel. Myung Bak Lee ezután átvette Budapest kulcsát, majd pódiumbeszélgetésen vett részt.
Minden feltétel adott, hogy Magyarország továbbra is Dél-Korea stratégiai partnere maradjon Kelet-Közép-Európában - fogalmazott köszöntőjében Demszky Gábor, és kifejtette, hogy mindkét város a legmodernebb, információs technológia fejlesztésére helyezi a súlypontot. Arra kérte dél-koreai kollégáját: bíztassa a szöuli üzletembereket és a többi szöuli polgárt, hogy minnél nagyobb számban jöjjenek tárgyalni, üzletet kötni, várost nézni és magyar zenét hallgatni Budapestre.



Myung Bak Lee kifejtette: sok a közös vonás Budapest és Szöul között, mivel mindkét település amellett, hogy országa fővárosa, a térség fejlődésének motorja is.

A két városvezető ezután együttműködési megállapodást írt alá, majd pódiumbeszélgetésen vettek részt.


(Forrás:www.budapest.hu)