Szombatra visszaállítja járatait a BKV
Szombaton üzemkezdettől ismét a régi menetrend szerint közlekedik az a 15 fővárosi busz és villamosjárat, melynek május elejei ritkítását szabálytalannak mondta ki a BKV tulajdonosa, a Fővárosi Önkormányzat.
A városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettes ugyanis hétfőn bejelentette: jogszerűtlen volt a járatritkítás. Vajda Pál azután indított vizsgálatot, hogy kiderült: a BKV a főváros értesítése nélkül több mint tucatnyi vonalán csökkentette a villamosok és buszok számát.
Kiderült, hogy a 18 járatritkítás közül 15-nél a főváros által megrendelt és a cég által biztosítani köteles mennyiségű szolgáltatást tartalmazó "paraméterkönyv" ellenében változtattak a menetrenden.
Az ügy miatt a vezérigazgató prémiumának - tavaly ez húszmillió forint volt - húsz százalékos csökkentéséről döntött a Főpolgármesteri Kabinet, melynek ülésére maga az érintett nem ment el.
Azt, hogy egyes járatok esetében szabálytalanul döntött a BKV, a tömegközlekedési cég illetékese is elismerte már múlt héten. A forgalomfejlesztési és szervezési osztály vezetője ugyanis csütörtökön a Kossuth Rádióban arról beszélt: "a közszolgáltatási szerződés a fővárossal úgy szól, hogy bizonyos változások jóváhagyáshoz kötöttek, másokat a cég saját hatáskörben elvégezhet. Részben tettünk elhamarkodott lépéseket is, itt kritikát kell gyakorolni" - tette hozzá Somodi László.
(Forrás:www.budapest.hu)
Kiderült, hogy a 18 járatritkítás közül 15-nél a főváros által megrendelt és a cég által biztosítani köteles mennyiségű szolgáltatást tartalmazó "paraméterkönyv" ellenében változtattak a menetrenden.
Az ügy miatt a vezérigazgató prémiumának - tavaly ez húszmillió forint volt - húsz százalékos csökkentéséről döntött a Főpolgármesteri Kabinet, melynek ülésére maga az érintett nem ment el.
Azt, hogy egyes járatok esetében szabálytalanul döntött a BKV, a tömegközlekedési cég illetékese is elismerte már múlt héten. A forgalomfejlesztési és szervezési osztály vezetője ugyanis csütörtökön a Kossuth Rádióban arról beszélt: "a közszolgáltatási szerződés a fővárossal úgy szól, hogy bizonyos változások jóváhagyáshoz kötöttek, másokat a cég saját hatáskörben elvégezhet. Részben tettünk elhamarkodott lépéseket is, itt kritikát kell gyakorolni" - tette hozzá Somodi László.
(Forrás:www.budapest.hu)