Szegélyépítés a Kacsóh Pongrác úti felüljárón - forgalomkorlátozások a fővárosban
Az M3-as autópálya fővárosi szakaszán megkezdték a kifelé vezető oldal felújítását, a Kacsóh Pongrác úti felüljárótól a kifelé vezető külső sávot kerítették el szegélyépítés miatt.
A PESTI ALSÓ rakpartot lezárták a Dráva utca és a Lánchíd között, mert aszfaltoznak. A Közraktár utca és a Lánchíd között továbbra is egyirányú a Pesti alsó rakpart – észak felé. Az ellenkező irányban az Apáczai Csere János utca-Belgrád rakpart útvonalon haladhatnak.
/1-es főút/ BUDAÖRSI úton tegnap délután megkezdték a buszmegállók bontását, ezért ideiglenes buszmegállókat jelöltek ki közel az eredetihez. Tartanak a szegélymunkálatok is, ezért sávszűkületre is számítani kell. Szerdán a szegélyek mentén és a csatlakozásoknál marják az útburkolatot, helyi sávlezárások lesznek.
/2-es főút/ Újpesten a VÁCI úton az Árpád út és a Nyitra út között a befelé vezető oldalon 2 sávot lezárnak, mert fölmarják az útburkolatot. Irányonként 1-1 sávon haladhat a forgalom.
8.00 órától a 96gyors, és a 104-es autóbuszok centrum irányú Zsilip utca és a Károlyi István utcai megállóhelyét az aszfalt marásának idejére ideiglenesen a járdaszigeten mozgatják, majd az eredeti megállóval párhuzamosan az úttest közepén ideiglenesen kialakított peronszigethez helyezik.
/A 3-as főút/ A Veres Péter úton a Piros rózsa utca és a Lándzsa utca között leszűkül a városközpont felé vezető oldal, mert gázvezetéket építenek.
/31-es főút/ A Pesti úton a Zrínyi utca és a főváros határa között szerdáig az útszegélyt építik, majd aszfaltoznak.
A 6-os számú főúton (Vilmos utca - Budapest határ) folytatják az út fölmarását és az aszfaltozást. A Vilmos utcától az M0-s csomópontig irányonként 1-1 sáv járható, az M0-s csomóponttól Budapest határáig egy 700 méteres szakaszon váltakozó irányú forgalomra kell számítani, a forgalmat jelzőőr tereli.
/7-es főút/ A BALATONI úton a Repülőtéri útnál még építik a hidat, kerülőt a Dózsa György út - Kamaraerdei út- Repülőtéri út útvonalon tehetnek.
Az ISTENHEGYI utat az Ügyész utcától a Szendrő utcáig felfelé egyirányúsították. Lefelé a Nógrádi utcán és az Orbánhegyi út-Böszörményi út útvonalon haladhatnak. A 21-es, a 39-es, a 90-es és a 921-es autóbuszok terelőúton viszik az utasokat.
Szintén a XII. kerületben a Diana utcát a Költő utca és a Karthauzi utca között félszélességben lezárták és az Eötvös út felé egyirányúsították, mert csatornát építenek. Az ellenkező irányban a Hollós út-Mátyás király út útvonalon közlekedhetnek.
(Forrás:www.budapest.hu)
/1-es főút/ BUDAÖRSI úton tegnap délután megkezdték a buszmegállók bontását, ezért ideiglenes buszmegállókat jelöltek ki közel az eredetihez. Tartanak a szegélymunkálatok is, ezért sávszűkületre is számítani kell. Szerdán a szegélyek mentén és a csatlakozásoknál marják az útburkolatot, helyi sávlezárások lesznek.
/2-es főút/ Újpesten a VÁCI úton az Árpád út és a Nyitra út között a befelé vezető oldalon 2 sávot lezárnak, mert fölmarják az útburkolatot. Irányonként 1-1 sávon haladhat a forgalom.
8.00 órától a 96gyors, és a 104-es autóbuszok centrum irányú Zsilip utca és a Károlyi István utcai megállóhelyét az aszfalt marásának idejére ideiglenesen a járdaszigeten mozgatják, majd az eredeti megállóval párhuzamosan az úttest közepén ideiglenesen kialakított peronszigethez helyezik.
/A 3-as főút/ A Veres Péter úton a Piros rózsa utca és a Lándzsa utca között leszűkül a városközpont felé vezető oldal, mert gázvezetéket építenek.
/31-es főút/ A Pesti úton a Zrínyi utca és a főváros határa között szerdáig az útszegélyt építik, majd aszfaltoznak.
A 6-os számú főúton (Vilmos utca - Budapest határ) folytatják az út fölmarását és az aszfaltozást. A Vilmos utcától az M0-s csomópontig irányonként 1-1 sáv járható, az M0-s csomóponttól Budapest határáig egy 700 méteres szakaszon váltakozó irányú forgalomra kell számítani, a forgalmat jelzőőr tereli.
/7-es főút/ A BALATONI úton a Repülőtéri útnál még építik a hidat, kerülőt a Dózsa György út - Kamaraerdei út- Repülőtéri út útvonalon tehetnek.
Az ISTENHEGYI utat az Ügyész utcától a Szendrő utcáig felfelé egyirányúsították. Lefelé a Nógrádi utcán és az Orbánhegyi út-Böszörményi út útvonalon haladhatnak. A 21-es, a 39-es, a 90-es és a 921-es autóbuszok terelőúton viszik az utasokat.
Szintén a XII. kerületben a Diana utcát a Költő utca és a Karthauzi utca között félszélességben lezárták és az Eötvös út felé egyirányúsították, mert csatornát építenek. Az ellenkező irányban a Hollós út-Mátyás király út útvonalon közlekedhetnek.
(Forrás:www.budapest.hu)