Számítástechnikával erősít a Műegyetem
Új számítástechnikai laboratóriummal gazdagodott a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, amelyet Csepeli György, az Informatikai és Hírközlési Minisztérium politikai államtitkára avatott fel csütörtökön - tájékoztatta a támogató cég és az egyetem közleményben az MTI-t.
A mobil operációs rendszerek oktatására és az alkalmazásfejlesztés céljára kialakított számítástechnikai laboratórium része annak a több mint 50 millió forint értékű kutatás-fejlesztési és oktatási támogatásnak, amelyet a Nokia nyújtott a Villamosmérnöki és Informatikai Kar automatizálási és alkalmazott informatikai tanszékének.
Pap László az egyetem stratégiai rektorhelyettes köszöntőjében elmondta: "A BME nagy hangsúlyt helyez a stratégiai ipari kapcsolatok kialakítására, melyek lényege az alapkutatás és az alkalmazott kutatás-fejlesztés egymásra épülésének segítése."
Bakos Balázs, a Nokia kutatás-fejlesztési igazgatója szerint a laboratórium létrehozása több célt is szolgál: "Az új laboratórium egyrészt megfelelő infrastrukturális alapot biztosít egy a Nokia és a BME közös munkája nyomán létrejövő új választható tantárgy oktatásához, gyakorlati és versenyképes tudást biztosít a hallgatóknak, valamint támogatja az egyetem és a Nokia között futó kutatás-fejlesztést."
A szoftverfejlesztés mobil eszközökre című, választható tantárgy 2003 őszén indult az egyetemen, és nemzetközi szinten is újdonságnak számító speciális szaktudást biztosít a kutatás-fejlesztés területén. Ennek keretében a hallgatók megismerkedhetnek a mobiltelefonokra történő szoftverfejlesztés alapjaival, valamint közvetlen programozási tapasztalatra tehetnek szert olyan kommunikációs technológiákról, mint a GPRS, a Bluetooth, vagy az MMS.
Budapest Portál
Pap László az egyetem stratégiai rektorhelyettes köszöntőjében elmondta: "A BME nagy hangsúlyt helyez a stratégiai ipari kapcsolatok kialakítására, melyek lényege az alapkutatás és az alkalmazott kutatás-fejlesztés egymásra épülésének segítése."
Bakos Balázs, a Nokia kutatás-fejlesztési igazgatója szerint a laboratórium létrehozása több célt is szolgál: "Az új laboratórium egyrészt megfelelő infrastrukturális alapot biztosít egy a Nokia és a BME közös munkája nyomán létrejövő új választható tantárgy oktatásához, gyakorlati és versenyképes tudást biztosít a hallgatóknak, valamint támogatja az egyetem és a Nokia között futó kutatás-fejlesztést."
A szoftverfejlesztés mobil eszközökre című, választható tantárgy 2003 őszén indult az egyetemen, és nemzetközi szinten is újdonságnak számító speciális szaktudást biztosít a kutatás-fejlesztés területén. Ennek keretében a hallgatók megismerkedhetnek a mobiltelefonokra történő szoftverfejlesztés alapjaival, valamint közvetlen programozási tapasztalatra tehetnek szert olyan kommunikációs technológiákról, mint a GPRS, a Bluetooth, vagy az MMS.
Budapest Portál