Sportközpont épül a XII. kerületben
Sportközpont épül másfél éven belül a Csörsz utcai MOM-sporttelepen a XII. kerület beruházásában.
A tervezett létesítményben egyebek mellett ezer fő befogadására alkalmas kézi- és kosárlabdacsarnok kap helyet (mely a mozgatható lelátókkal 2000 fősre bővíthető), továbbá tizenkét fallabda pálya, egy extrém sportpálya és egy huszonöt méteres, tízpályás úszómedence élményfürdővel, rekreációs létesítményekkel (szaunával, gőzfürdővel) kiegészítve.
Helyet kapna még a sportterek mellett néhány kisebb üzlet és étterem is. Az épület mellett két új szabadtéri kézilabda- és egy teniszpálya létesülne. A már meglévő műfüves focipálya és a műanyagborítású teniszpályák megmaradnának.
A beruházás várhatóan két és félmilliárd forintba kerül, amit saját forrásból, hitelből és kötvénykibocsátásból fedez a kerület. Az építkezés júniusban kezdődik, s egy évig tart majd.
E beruházással együtt a Kongresszusi Központ előtti parkoló helyén is kétszintes mélygarázs létesülne, a felszínen pedig felszámolnák az aszfaltborítást, a területet parkosítanák.
(Forrás:www.budapest.hu)
Helyet kapna még a sportterek mellett néhány kisebb üzlet és étterem is. Az épület mellett két új szabadtéri kézilabda- és egy teniszpálya létesülne. A már meglévő műfüves focipálya és a műanyagborítású teniszpályák megmaradnának.
A beruházás várhatóan két és félmilliárd forintba kerül, amit saját forrásból, hitelből és kötvénykibocsátásból fedez a kerület. Az építkezés júniusban kezdődik, s egy évig tart majd.
E beruházással együtt a Kongresszusi Központ előtti parkoló helyén is kétszintes mélygarázs létesülne, a felszínen pedig felszámolnák az aszfaltborítást, a területet parkosítanák.
(Forrás:www.budapest.hu)