Sms-ben is toboroz véradókat a Vöröskereszt

Az idén már SMS-ben is felkéri a véradókat az önkéntes véradásra a Magyar Vöröskereszt - derül ki a szervezet közleményéből.
Az ebben az évben 125 éves vöröskereszt eddig telefonon, levélben, plakáton és szórólapon hívta fel a figyelmet a véradások időpontjára és helyszínére, az új módszer azonban hatékonyabb és gyorsabb az eddigieknél.

A kommüniké szerint a rendszer használatával a vöröskereszt szervezői gyorsabban érhetik el az önkéntes véradókat, költséget, időt takarítanak meg, a megkeresettek pedig válaszolhatnak is az üzenetre.

A szolgáltatásra a jelenlegi vagy leendő véradók a 30/587-8300-as telefonszámot hívva tudnak regisztrálni.

(Forrás:www.budapest.hu)

Szóljon hozzá!