Séta az éhező gyerekek megsegítéséért

Küzdj az éhezés ellen: Járd a világot! - ezzel a mottóval indult séta az éhező gyerekekért és a szegénység ellen Budapesten az Operaház elől.
Az ENSZ Világélelmezési Program az éhező gyermekek megsegítésére minden évben nemzetközi szolidaritási akciót szervez: ugyanazon a napon világszerte több százezer ember vonul az utcára, hogy megmutassák, egy közös lépés is képes változtatni a Föld több mint 300 millió éhező gyermekének életén.

Budapesten a résztvevők az Operaház és a Petőfi Csarnok közötti távot tették meg, a sétát követően az érdeklődőket a Városligetben családi programok és koncertek várták. A rendezvényen összegyűjtött adományokkal a szervezők a hazai gyermekek ellátását és az ENSZ iskolaétkeztetési programját támogatják. Az eseményen Ikvai-Szabó Imre főpolgármester-helyettes is részt vett.

(Forrás:www.budapest.hu)


Szóljon hozzá!