Séta az Egészség Hídján

Séta az összefogás jelképeként rózsaszínre kivilágított Lánchídon immár ötödik alkalommal neves személyiségek részvételével.
Az Egészség Hídja Összefogás célja az, hogy a társadalom figyelmét a mellrák elleni védekezés jelentőségére irányítsa: arra, hogy az idejében felismert mellrákos megbetegedések nagy százalékban gyógyíthatók, ha a meghívottak a szűrővizsgálaton megjelennek.

A fővárosi rendezvényt több vidéki helyszínen - Tatabányán, Kecskeméten, Baján és Nagykanizsán - szervezett hasonló esemény egészíti ki.

Szeptember 6-án ünnepélyes keretek között, az Összefogás támogatói és más prominens személyiségek jelenlétében mutatták be az Egészség hídja program jelképeként az összefogás jelmondatával és logójával ellátott rózsaszín karkötő.

A karkötőért befizetett összeggel bárki támogathatja az Összefogást. A karkötő forgalmazását a támogató piaci szereplők közül a Magyar Posta és a Tesco vállalta. A karkötő a szeptember 6-i bemutatót követően 490 Ft-os áron vásárolható meg a Postahivatalokban, valamint a budapesti Tesco áruházakban.

A karkötőből befolyó bevételek a Magyar Rákellenes Liga - Az Egészség Hídja adományait kezelő - kiemelkedően közhasznú szervezet számlájára kerülnek.
(Forrás: www.budapest.hu)