Segítség a hajléktalanoknak - Göncz Kinga megerősítette felhívását

Megerősítette a fedél nélkül élő emberek megsegítése érdekében tett felhívását az ifjúsági, családügyi, szociális és esélyegyenlőségi tárca vezetője.
Göncz Kinga, aki kedden közleményben kérte a lakosság és a civil szervezetek együttműködését a zord téli időjárás beköszönte miatt, a szerdai kormányülést követő sajtótájékoztatón elmondta: az utóbbi években jól működött az a diszpécserszolgálati rendszer, amelynek az emberek jelezni tudták, ha olyan hajléktalan emberrel találkoztak az utcán, akit a lehűlés veszélye fenyegetett.
Göncz Kinga elmondta: a hajléktalan-ellátás feladatait összehangoló diszpécserszolgálatok már minden régióban működnek. A következő hónapokban további 22 krízisautó kezdi meg működését a fővárosban már üzemelő szolgálatok mellett. A regionális központok szoros kapcsolatot tartanak fenn a mentőkkel és a rendőrséggel a gyors segítségnyújtás érdekében.

Emlékeztetett arra, hogy tavaly Budapesten létrejött a Fűtött utca nevű intézmény, amely egy olyan csarnok, ahol bármely fedél nélküli ember kaphat fűtött környezetben teát és ételt, valamint lehetőség van a tisztálkodásra is.

A miniszter szólt arról, hogy megkezdték működésüket a 24 órás egészségügyi centrumok az ország több pontján. E centrumokban azok a beteg hajléktalanok tartózkodhatnak több napon át, akiknek nincs szükségük közvetlen kórházi kezelésre. A mentőkórházban 66 hellyel működik lábadozó.

Göncz Kinga arra kérte a lakosságot, hogy a környezetükben élő idős, egyedülálló, fűtetlen lakásban élő emberekre is fordítsanak nagyobb figyelmet, valamint értesítsék a regionális diszpécserszolgálatot, ha valakit az utcán veszélyben látnak.


(Forrás:www.budapest.hu)