Segély lesz a családi pótlék
A szociális törvény decemberi módosításával a rendszeres szociális segély családi alapú támogatássá alakul át 2006-ban; az új rendszerben a juttatás megállapításánál az eltartott gyermekek számát is figyelembe veszik.
A felnőttkorú, jövedelemmel nem rendelkezőknek és egész családjuk részére nyújtott szociális támogatás összege átlagosan 8-9000 forinttal lesz több, mint a megszűnő szociális segély. A 2006. áprilisától megállapított segély nem fix összegű lesz, hanem a jogosultsági jövedelemhatárig, a nyugdíjminimum 90 százalékáig egészíti ki a család meglévő jövedelmét. A jogosultságot és a segély összegét egy fogyasztási egységre - azaz nem az egy főre - jutó jövedelem alapján határozzák meg.
A fogyasztási egységre eső segély alapja a nyugdíjminimum kilencven százaléka, 23 184 forint lesz, amit a család nagyságától függő szorzóval szoroznak. A családi alapú segélyezést a rendszeres szociális segélyben részesedők és az egészségkárosodottak vehetik igénybe.
A változás 160 ezer családot érint és 7,5 milliárd forint többletforrást vontak be a fedezetére. A segélyt 2006. április 1. és június 30. között állapítják meg, a program 2006. július elsején indul.
Ezenkívül jövő év júliusában lép életbe a munkaösztönző segélyezés is: a frissen elhelyezkedett, előzőleg szociális segélyben részesült munkavállalóknak további három hónapig 50 százalékát, majd még három hónapig 25 százalékát folyósítják a járadéknak, elismerve a munkába állással járó költségeket.
(Forrás:www.budapest.hu)
A fogyasztási egységre eső segély alapja a nyugdíjminimum kilencven százaléka, 23 184 forint lesz, amit a család nagyságától függő szorzóval szoroznak. A családi alapú segélyezést a rendszeres szociális segélyben részesedők és az egészségkárosodottak vehetik igénybe.
A változás 160 ezer családot érint és 7,5 milliárd forint többletforrást vontak be a fedezetére. A segélyt 2006. április 1. és június 30. között állapítják meg, a program 2006. július elsején indul.
Ezenkívül jövő év júliusában lép életbe a munkaösztönző segélyezés is: a frissen elhelyezkedett, előzőleg szociális segélyben részesült munkavállalóknak további három hónapig 50 százalékát, majd még három hónapig 25 százalékát folyósítják a járadéknak, elismerve a munkába állással járó költségeket.
(Forrás:www.budapest.hu)