Rendkívüli védelmi ülést tartottak Terézvárosban - Budapest
Budapest - Verók István, Terézváros polgármestere, a VI. Kerületi Védelmi Bizottság elnöke pénteken rendkívüli védelmi ülést hívott össze.
A védelmi bizottság rendkívüli ülésének összehívását a pénteki 16 órai FIDESZ Kossuth téri politikai rendezvénye, nagygyűlése indokolta. Az elmúlt napok eseményeire tekintettel Terézvárosban, mint az V. kerülettel szomszédos kerületben közbiztonsági, illetve egyéb rendészeti intézkedések megtételére kell felkészülni.
A Védelmi Bizottság szükségesnek tartja az október 6-án délutánra, a Kossuth térre meghirdetett politikai nagygyűlés és a későbbi napokban lehetséges politikai rendezvények következményeinek kiküszöbölése céljából az alábbi preventív intézkedéseket:
· Közvetlen telefonos -forródrót- kapcsolat Verók István polgármester, a rendőrkapitány, a tűzoltóparancsnok, valamint a polgári védelmi parancsnok között, azonnali értesítési kötelezettség mellett.
· A rendőrkapitány a közbiztonság fenntartása mellett, amennyiben szükséges rendkívüli helyzetben tájékoztatja a lakosságot, a biztonságukat szolgáló szükséges információkról. A Közterület -Felügyelet munkatársai 0-24órás szolgálatot tartanak.
· A tűzoltóparancsnok -fokozottabb készenléti állomány rendelkezésre állásával- biztosítja szükség esetén az élet és vagyonvédelmet.
· A polgári védelmi parancsnok gondoskodik az Országos Mentőszolgálat azonnali értesítéséről, valamint az érintettek azonnal tájékoztatásáról készültségi állománya segítségével.
· Terézvárosi Önkormányzat 24 órás időtartamban, ma 18órától szombat 18 óráig biztosítja a korábban már felajánlott XV. kerületi M3 és a Rekettye utca kereszteződésében - felüljáró alatt- lévő parkolóhelyeket a gépkocsival rendelkező kerületi lakosoknak.
www.budapest.hu - MCOnet
Rendkívüli védelmi ülést tartottak Terézvárosban - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
A Védelmi Bizottság szükségesnek tartja az október 6-án délutánra, a Kossuth térre meghirdetett politikai nagygyűlés és a későbbi napokban lehetséges politikai rendezvények következményeinek kiküszöbölése céljából az alábbi preventív intézkedéseket:
· Közvetlen telefonos -forródrót- kapcsolat Verók István polgármester, a rendőrkapitány, a tűzoltóparancsnok, valamint a polgári védelmi parancsnok között, azonnali értesítési kötelezettség mellett.
· A rendőrkapitány a közbiztonság fenntartása mellett, amennyiben szükséges rendkívüli helyzetben tájékoztatja a lakosságot, a biztonságukat szolgáló szükséges információkról. A Közterület -Felügyelet munkatársai 0-24órás szolgálatot tartanak.
· A tűzoltóparancsnok -fokozottabb készenléti állomány rendelkezésre állásával- biztosítja szükség esetén az élet és vagyonvédelmet.
· A polgári védelmi parancsnok gondoskodik az Országos Mentőszolgálat azonnali értesítéséről, valamint az érintettek azonnal tájékoztatásáról készültségi állománya segítségével.
· Terézvárosi Önkormányzat 24 órás időtartamban, ma 18órától szombat 18 óráig biztosítja a korábban már felajánlott XV. kerületi M3 és a Rekettye utca kereszteződésében - felüljáró alatt- lévő parkolóhelyeket a gépkocsival rendelkező kerületi lakosoknak.
www.budapest.hu - MCOnet
Rendkívüli védelmi ülést tartottak Terézvárosban - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu