Rendkívüli ülést tartott a Fővárosi Védelmi Bizottság - " a főváros nem állíthatja le a tűzijátékot"
Rendkívüli Védelmi Bizottsági ülést hívott össze augusztus 20-án Demszky Gábor főpolgármester, miután néhány perccel este kilenc óra után nagy erejű vihar érte el Budapestet.
A viharnak a jelenlegi adatok szerint 3 halálos áldozata van, több mint százan megsérültek. Kb. 120 km/h-s szél volt és rövid idő alatt 8 mm csapadék hullott. A BRFK becslése szerint több mint 1 millió ember nézte az ünnepi tűzijátékot. A tűzoltókhoz és a rendőrséghez több mint 300 bejelentés érkezett, zömében tetőkárokhoz és fakidőléshez riasztották a szakembereket. 30 helyről jeleztek tetőkárokat. 80-100 sérültet szállítottak kórházba, kétszer ennyien mentek be a kórházakba a saját lábukon. A Védelmi Bizottság tagjai legfőbb feladatuknak tekintik a veszélyhelyzetek elhárítását, a műszaki mentést. Jelenleg 2 fő közlekedési útvonal nem járható, tíz tömegközlekedési útvonalat már megtisztítottak a tűzoltók.
A Védelmi Bizottság tagjai kérik a budapestieket, hogy legyenek türelemmel a segélyhívó számok felhívásakor, mivel a vonalak túlterheltek.
A BRFK rendőrei, a BKV, az FKF ZRt. szakemberei egész éjjel szolgálatban lesznek, hogy minél előbb járhatóvá váljanak a főútvonalak. A Fővárosi Tűzoltóság 214 fővel és 86 gépkocsival vannak jelen a városban. Az FKF Zrt. részéről 400-an dolgoznak a törmelékek eltakarításán egész éjszaka. A Polgári Védelmi Parancsnokság Operatív törzset hozott létre, feladatuk a bajba jutottak segítése, esetleges elhelyezése.
A tömegközlekedésben nehézséget jelentenek a villamossínekre dőlt fák, a leszakadt troli- és villamosvezetékek. A BKV szakemberei egész éjjel dolgoznak a hibák helyreállításán. A főpolgármester kérte a BKV szakembereit, hogy reggelre a lehetőségekhez mérten állítsák helyre a forgalmat. Az 56-os villamos esetében kritikus a helyzet, mivel a vezetékek több helyen leszakadtak, a sínekre fák dőltek. A 70-es és a 78-as troli vezetéke is leszakadt, csakúgy mint a 2-es villamos felsővezetéke.
Jelenleg 55 forgalomirányító lámpa nem működik, ezért holnap reggel komoly fennakadásokra lehet számítani. A hibák javításán egész éjjel dolgoznak a szakemberek.
A leglényegesebb feladat tehát a közvetlen életveszély elhárítása, a tömegközlekedés biztosítása és a főútvonalak járhatóvá tétele. A főpolgármester arra kéri a budapestieket, hogy hétfőn korábban induljanak el a munkahelyükre, mivel a jelzőlámpák hibái miatt fennakadások várhatóak. Aki teheti, vegye igénybe a 2-es metrót és a tömegközlekedési vonalak többsége is működni fog.
A tűzoltósághoz érkező bejelentések nagy száma miatt a tetőkárok és egyéb hibák elhárítása előreláthatólag hosszabb időt vesz igénybe.
A főpolgármester hozzátette: amennyiben a tűzijáték szervezői az OMSZ 20 óra körül kiadott előrejelzésére hivatkozva lemondták volna a tűzijátékot, akkor nem következtek volna be a halálos tragédiába torkolló balesetek. Alapos vizsgálatnak kell kiderítenie a tűzijáték rendezésének, a lemondás elmaradásának körülményeit.
Demszky Gábor kijelentette továbbá, hogy véleménye szerint a Budapesti rendőr-főkapitányságot nem terheli felelőség a történtekért. Azt is elmondta, hogy a főváros nem állíthatja le a tűzijátékot, az nem fővárosi rendezvény.
www.budapest.hu - MCOnet
Rendkívüli ülést tartott a Fővárosi Védelmi Bizottság - " a főváros nem állíthatja le a tűzijátékot" - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
A Védelmi Bizottság tagjai kérik a budapestieket, hogy legyenek türelemmel a segélyhívó számok felhívásakor, mivel a vonalak túlterheltek.
A BRFK rendőrei, a BKV, az FKF ZRt. szakemberei egész éjjel szolgálatban lesznek, hogy minél előbb járhatóvá váljanak a főútvonalak. A Fővárosi Tűzoltóság 214 fővel és 86 gépkocsival vannak jelen a városban. Az FKF Zrt. részéről 400-an dolgoznak a törmelékek eltakarításán egész éjszaka. A Polgári Védelmi Parancsnokság Operatív törzset hozott létre, feladatuk a bajba jutottak segítése, esetleges elhelyezése.
A tömegközlekedésben nehézséget jelentenek a villamossínekre dőlt fák, a leszakadt troli- és villamosvezetékek. A BKV szakemberei egész éjjel dolgoznak a hibák helyreállításán. A főpolgármester kérte a BKV szakembereit, hogy reggelre a lehetőségekhez mérten állítsák helyre a forgalmat. Az 56-os villamos esetében kritikus a helyzet, mivel a vezetékek több helyen leszakadtak, a sínekre fák dőltek. A 70-es és a 78-as troli vezetéke is leszakadt, csakúgy mint a 2-es villamos felsővezetéke.
Jelenleg 55 forgalomirányító lámpa nem működik, ezért holnap reggel komoly fennakadásokra lehet számítani. A hibák javításán egész éjjel dolgoznak a szakemberek.
A leglényegesebb feladat tehát a közvetlen életveszély elhárítása, a tömegközlekedés biztosítása és a főútvonalak járhatóvá tétele. A főpolgármester arra kéri a budapestieket, hogy hétfőn korábban induljanak el a munkahelyükre, mivel a jelzőlámpák hibái miatt fennakadások várhatóak. Aki teheti, vegye igénybe a 2-es metrót és a tömegközlekedési vonalak többsége is működni fog.
A tűzoltósághoz érkező bejelentések nagy száma miatt a tetőkárok és egyéb hibák elhárítása előreláthatólag hosszabb időt vesz igénybe.
A főpolgármester hozzátette: amennyiben a tűzijáték szervezői az OMSZ 20 óra körül kiadott előrejelzésére hivatkozva lemondták volna a tűzijátékot, akkor nem következtek volna be a halálos tragédiába torkolló balesetek. Alapos vizsgálatnak kell kiderítenie a tűzijáték rendezésének, a lemondás elmaradásának körülményeit.
Demszky Gábor kijelentette továbbá, hogy véleménye szerint a Budapesti rendőr-főkapitányságot nem terheli felelőség a történtekért. Azt is elmondta, hogy a főváros nem állíthatja le a tűzijátékot, az nem fővárosi rendezvény.
www.budapest.hu - MCOnet
Rendkívüli ülést tartott a Fővárosi Védelmi Bizottság - " a főváros nem állíthatja le a tűzijátékot" - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu