Rendbe teszik a Városháza udvarát - bemutatkozott a hatodik főpolgármester-helyettes

A ma még "csúnya városházi udvar" rendberakását tekinti főpolgármester-helyettesi irodája legfontosabb feladatának Ikvai-Szabó Imre, aki kedden Budapesten ismertette terveit.
A főpolgármesteri hivatal Károly körúti "városcsúfító" bazársorának bontási engedélyét már megkérték, s a szakhatóság hozzájárulása után még a nyár előtt parkosított zöldövezetet alakíthatnak ki a területen. A közgyűlés e célra 200 millió forintot biztosított - mondta újságíróknak az SZDSZ-es főpolgármester-helyettes.
Ikvai-Szabó Imre bemutatta a fővárosi önkormányzat középtávú városfejlesztési tervét, a most elkészült Podmaniczky programot, amely a március 22-én kezdődő szakmai vitasorozat után kerül a Fővárosi Közgyűlés elé várhatóan még az első félévben. Az önkormányzat honlapjáról letölthető tervezet 1900 milliárd forintos városfejlesztési elképzelést tartalmaz a következő kilenc évre. A Nemzeti Fejlesztési Terv második üteméhez illeszkedő javaslat megvalósításához mintegy 30 százalékban európai uniós forrásokat remélnek.

A hivatali tervezet a megvalósítandó feladatok közt részletezi az úgynevezett 5-ös metró 670 milliárd forintos projektje mellett az óbudai gázgyár, a IX. kerületi közraktárak rehabilitációját és az Erzsébet téri "gödör" további beépítését.

A főpolgármester-helyettes kifejtette, hogy az önkormányzat legnagyobb fejlesztési területe az óbudai gázgyár. A sajtóban megjelentekkel ellentétben "nem katasztrofális szennyezettségű területén" egyebek között kulturális létesítmények és lakások is épülhetnek a kármentesítés után. A fejlesztés során a gyalogosok és a kerékpárosok részére "felszabadítják" a ma még zárt Duna-partot - mondta.

Az SZDSZ harmadik főpolgármester-helyettese közölte: szakmai stábja még hiányos, mivel februárban meghiúsult a munkatársainak foglalkoztatásához elengedhetetlen rendeletmódosítás. Bízik abban, hogy a március 31-i közgyűlésen már nem lesz gond ez ügyben.

(Forrás:www.budapest.hu)