Rehabilitációs intézmény épül a Mozgássérültek Állami Intézetének területén
Csaknem 250 mozgássérült ember rehabilitációjára lesz alkalmas az az intézmény, amelynek építése az idén kezdődik Budapesten a Mozgássérültek Állami Intézetének területén - közölte Kogon Mihály igazgató egy szakmai konferencián.
A 270 millió forintból megvalósuló programban 2007-re olyan intézmény jön létre, amely a mozgássérültek számára önálló életvitelt segítő szolgáltatásokat nyújt bentlakás nélkül.
A konferencián részt vett Göncz Kinga esélyegyenlőségi miniszter is, aki arról beszélt: a fejlesztés már azt a szemléletváltást tükrözi, amelynek célja, hogy a fogyatékkal élők ne bentlakásos intézményekben, hanem családi környezetben, nappali intézmények gondoskodásában éljenek.
(Forrás:www.budapest.hu)
A konferencián részt vett Göncz Kinga esélyegyenlőségi miniszter is, aki arról beszélt: a fejlesztés már azt a szemléletváltást tükrözi, amelynek célja, hogy a fogyatékkal élők ne bentlakásos intézményekben, hanem családi környezetben, nappali intézmények gondoskodásában éljenek.
(Forrás:www.budapest.hu)