Rákoshegy: elkészült a szennyvízátemelő
Üzembe helyezték tegnap a XVII. kerületben, Rákoshegyen a Bocskai és Batthyány utca kereszteződésében lévő szennyvízátemelőt a hozzá tartozó vezetékkel és gerinccsatornával.
A beruházással régi mulasztását pótolja az önkormányzat: a csatorna hiánya miatt nem lehetett Rákoshegyen közművet fejleszteni, nem épülhettek szilárd burkolatú utak; az ott élők joggal érezhették, hogy hátrányos helyzetben vannak a többi kerületrész lakóihoz képest.
A most elkészült átemelő nemcsak 202 ingatlan csatornabekötését biztosítja, hanem azt is, hogy 2005-ben Rákoshegy teljes területén befejeződhessen a szennyvízelvezető hálózat kiépítése.
Budapesten a peremkerületek még mindig küzdenek az infrastruktúra-fejlesztéssel. Ezek egyike a XVII. kerület, ahol 1998 végén határozta el a képviselő-tetsület, hogy költségvetésében elsőbbséget ad a csatornahálózat teljes kiépítésének, aminek alapfeltétele volt a Rákosliget határában létesítendő főgyűjtő. Ezt 2000-ben felavatták, így mára már csak egy-két szórványterület maradt a városrészben, ahol a talaj nyeli el a szennyvizet.
Az idén csatornaépítésre csaknem 1,3 milliárd forintot költöttek a XVII. kerületben, ebből az összegből kis híján tizenhat kilométernyi gerincvezeték, két átemelő és több mint másfél kilométernyi nyomócső épült.
A beruházások négy helyszínen: Rákoscsabán, Rákoskerten, Rákoskeresztúron és Rákoshegyen folytak, időnként jelentős forgalmi dugó kíséretében. Az út- és csatornaépítés közvetlen haszonélvezőinek, az ingatlantulajdonosoknak bekötésenként ötvenezer forint közműfejlesztési hozzájárulást kell fizetniük a Rákosokon.
A helyi képviselő-testület egyébként nemrég úgy határozott, hogy ezen az összegen 2006 végéig nem változtat.
(Forrás:www.budapest.hu)
A most elkészült átemelő nemcsak 202 ingatlan csatornabekötését biztosítja, hanem azt is, hogy 2005-ben Rákoshegy teljes területén befejeződhessen a szennyvízelvezető hálózat kiépítése.
Budapesten a peremkerületek még mindig küzdenek az infrastruktúra-fejlesztéssel. Ezek egyike a XVII. kerület, ahol 1998 végén határozta el a képviselő-tetsület, hogy költségvetésében elsőbbséget ad a csatornahálózat teljes kiépítésének, aminek alapfeltétele volt a Rákosliget határában létesítendő főgyűjtő. Ezt 2000-ben felavatták, így mára már csak egy-két szórványterület maradt a városrészben, ahol a talaj nyeli el a szennyvizet.
Az idén csatornaépítésre csaknem 1,3 milliárd forintot költöttek a XVII. kerületben, ebből az összegből kis híján tizenhat kilométernyi gerincvezeték, két átemelő és több mint másfél kilométernyi nyomócső épült.
A beruházások négy helyszínen: Rákoscsabán, Rákoskerten, Rákoskeresztúron és Rákoshegyen folytak, időnként jelentős forgalmi dugó kíséretében. Az út- és csatornaépítés közvetlen haszonélvezőinek, az ingatlantulajdonosoknak bekötésenként ötvenezer forint közműfejlesztési hozzájárulást kell fizetniük a Rákosokon.
A helyi képviselő-testület egyébként nemrég úgy határozott, hogy ezen az összegen 2006 végéig nem változtat.
(Forrás:www.budapest.hu)