Parkolási rend és populizmus
Tarlós István, a jobboldali pártok rendpárti főpolgármester-jelöltje ma úgy nyilatkozott, hogy megválasztása esetén első dolga lenne a kerékbilincselés megszüntetése.
Tarlós nem tudja, hogy a kerékbilincsről és más, a KRESZ súlyos megszegéséért járó retorziókról nem a főpolgármester, hanem a Fővárosi Közgyűlésben többségben lévő pártok döntenek. A koalíciós pártok pedig ezen, a kizárólag súlyos szabálysértés esetén alkalmazott preventív eszközön a jövőben sem kívánnak változtatni.
A kerékbilincselés eszközét a közterület-felügyelet a parkolási szabályok olyan durva megszegése esetén alkalmazza, mint amilyen például a zöld területen vagy járdán történő parkolás. Természetesen, ezt az eszközt soha nem alkalmazzák olyan esetben, ha a lebilincselt autó gátolná a forgalmat, például villamossínen vagy útkereszteződésben áll.
A Fővárosi Közgyűlés rendelete egyébként csak a fővárosi tulajdonban lévő közterületekre vonatkozik, a kerületek saját maguk döntik el, hogy maguk intézkednek a kerékbilincselésről vagy erre a Fővárosi Közterület-felügyelettel kötnek megállapodást.
Tarlós nem tudja, hogy legutóbb éppen az Óbudai Önkormányzat kérte a felügyelettől nagy mennyiségben a kerékbilincs alkalmazását. A Sziget Fesztivál idején a kerületi önkormányzat kérésére hetven zöldterületen parkoló autót bilincseltek meg a felügyelet munkatársai a Hajógyári-sziget környékén.
Sajnálatosnak tartom, hogy a jobboldali főpolgármester-jelölt az érdekeiket megvédeni nem tudó csoportokat, például a hajléktalanokat megrendszabályozná, de az autósok szavazatait a parkolási szabályok enyhítésével keresi. Ennek a populista szemléletnek a következménye, hogy Óbudán semmiféle parkolási rend nincs, és még a városrész főterén is egymás hegyén-hátán parkolnak az autók.
Főpolgármesteri Hivatal
Parkolási rend és populizmus - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
A kerékbilincselés eszközét a közterület-felügyelet a parkolási szabályok olyan durva megszegése esetén alkalmazza, mint amilyen például a zöld területen vagy járdán történő parkolás. Természetesen, ezt az eszközt soha nem alkalmazzák olyan esetben, ha a lebilincselt autó gátolná a forgalmat, például villamossínen vagy útkereszteződésben áll.
A Fővárosi Közgyűlés rendelete egyébként csak a fővárosi tulajdonban lévő közterületekre vonatkozik, a kerületek saját maguk döntik el, hogy maguk intézkednek a kerékbilincselésről vagy erre a Fővárosi Közterület-felügyelettel kötnek megállapodást.
Tarlós nem tudja, hogy legutóbb éppen az Óbudai Önkormányzat kérte a felügyelettől nagy mennyiségben a kerékbilincs alkalmazását. A Sziget Fesztivál idején a kerületi önkormányzat kérésére hetven zöldterületen parkoló autót bilincseltek meg a felügyelet munkatársai a Hajógyári-sziget környékén.
Sajnálatosnak tartom, hogy a jobboldali főpolgármester-jelölt az érdekeiket megvédeni nem tudó csoportokat, például a hajléktalanokat megrendszabályozná, de az autósok szavazatait a parkolási szabályok enyhítésével keresi. Ennek a populista szemléletnek a következménye, hogy Óbudán semmiféle parkolási rend nincs, és még a városrész főterén is egymás hegyén-hátán parkolnak az autók.
Főpolgármesteri Hivatal
Parkolási rend és populizmus - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu