Parkolás: KRESZ pótolja a szerződést
Vajda Pál nem terjesztette időben az illetékes szakbizottság elé a szerződés meghosszabbításáról szóló előterjesztését. Így érvényes szerződés hiányában április 1-től nincs jogcíme arra a Fővárosi Önkormányzat Parkolási Kft.-nek, hogy parkolási díjat szedjen a fővárosi fenntartású főútvonalakon - mondta Wintermantel Zsolt a Fidesz frakcióvezető-helyettese.
Megjegyezte: tavaly három alkalommal hosszabbították meg főváros és a kft. közti szerződést, miközben állandóan azt ígérték, hogy közben elkészül az egységes parkolási szabályozás. Ez azonban még mindig hiányzik, s így esetenként egymástól ötven méterre két különböző cég automatáinál fizethetik a parkolási díjat az autósok.
Senkinek sem akar tanácsot adni, azonban mindazok, akiket a következő napokban, amíg nincs érvényes szerződése a kft.-nek, megbüntetnek, joggal fordulhatnak a bírósághoz - tette hozzá Wintermantel Zsolt.
Az autóklub ügyvédje Kovács Kázmér szerint nem tanácsos a bliccelés, egy szerződést ugyanis visszamenőlegesen is lehet érvényesíteni.
Az életben vannak normális és kevésbé normális szituációk. Ez az utóbbi, hiszen egy szerződés általában a jövőre nézve jön létre, de nem tiltja senki, hogy ön vagy én ezt visszamenőlegesen is rendezzük. Ugyanez történik ebbe az esetben is - mondta Kovács Kázmér.
A szocialista politikus az ellenzéki tájékoztatón elhangzottakra reagálva az MTI-nek elmondta, hogy még ez a kampány sem igazolhatja azonban annak a megegyezésnek a felrúgását, amely parkolási kérdésben korábban közte és a Fidesz, valamint az MDF között létrejött.
Hozzátette: a most zajló választási kampány miatt csak a májusi vagy júniusi közgyűlésre terjeszti be a fővárosi parkolás tíz évre szóló operatív rendezési tervét.
Wintermantel Zsolt felvetése kapcsán a főpolgármester-helyettes elmondta, hogy a fideszes irányítású várostervezési bizottság március 17-ei ülésére valóban nem készült el a szerződés módosítása. A testület következő, április 9-ei ülésére már benyújtották az előterjesztést. Rámutatott, hogy a korábbi választási kampányokban is volt már példa arra, hogy ez a bizottság csak havonta egyszer ülésezett.
A főpolgármester-helyettes leszögezte, attól, hogy a főváros és a kft. között nem történt meg a szerződésmódosítás, még érvényesek és hatályosak a kihelyezett KRESZ-táblák. Az autósoknak pedig a jelzőtáblák alapján továbbra is fizetniük kell a parkolási díjat.
Vajda Pál hangsúlyozta, azért is érthetetlen számára a fideszes felvetés, mivel e parkolási bevételekkel nem a kft., hanem a fővárosi önkormányzat rendelkezik.
www.budapest.hu
Senkinek sem akar tanácsot adni, azonban mindazok, akiket a következő napokban, amíg nincs érvényes szerződése a kft.-nek, megbüntetnek, joggal fordulhatnak a bírósághoz - tette hozzá Wintermantel Zsolt.
Az autóklub ügyvédje Kovács Kázmér szerint nem tanácsos a bliccelés, egy szerződést ugyanis visszamenőlegesen is lehet érvényesíteni.
Az életben vannak normális és kevésbé normális szituációk. Ez az utóbbi, hiszen egy szerződés általában a jövőre nézve jön létre, de nem tiltja senki, hogy ön vagy én ezt visszamenőlegesen is rendezzük. Ugyanez történik ebbe az esetben is - mondta Kovács Kázmér.
A szocialista politikus az ellenzéki tájékoztatón elhangzottakra reagálva az MTI-nek elmondta, hogy még ez a kampány sem igazolhatja azonban annak a megegyezésnek a felrúgását, amely parkolási kérdésben korábban közte és a Fidesz, valamint az MDF között létrejött.
Hozzátette: a most zajló választási kampány miatt csak a májusi vagy júniusi közgyűlésre terjeszti be a fővárosi parkolás tíz évre szóló operatív rendezési tervét.
Wintermantel Zsolt felvetése kapcsán a főpolgármester-helyettes elmondta, hogy a fideszes irányítású várostervezési bizottság március 17-ei ülésére valóban nem készült el a szerződés módosítása. A testület következő, április 9-ei ülésére már benyújtották az előterjesztést. Rámutatott, hogy a korábbi választási kampányokban is volt már példa arra, hogy ez a bizottság csak havonta egyszer ülésezett.
A főpolgármester-helyettes leszögezte, attól, hogy a főváros és a kft. között nem történt meg a szerződésmódosítás, még érvényesek és hatályosak a kihelyezett KRESZ-táblák. Az autósoknak pedig a jelzőtáblák alapján továbbra is fizetniük kell a parkolási díjat.
Vajda Pál hangsúlyozta, azért is érthetetlen számára a fideszes felvetés, mivel e parkolási bevételekkel nem a kft., hanem a fővárosi önkormányzat rendelkezik.
www.budapest.hu