Parkolás: diplomaták 2 millió forinttal tartoznak - Budapest
Budapest - Több mint 2 millió forinttal tartoznak a Budapestre akkreditált diplomaták a fővárosi parkolókat üzemeltető cégeknek.
A külképviseletek autói után ugyanúgy be kell dobni a pénzt az automatába, mint bármely más autó esetében, kerékbilincset azonban nem tehetnek a kocsikra.
Az egyébként sok mindenben mentességet élvező diplomatákat is sújtja a parkolási pótdíj. Tavaly a Centrum Parkoló Kft. 3,5 millió forintnyi büntetést szabott ki a DT és CK rendszámú gépkocsikra.
Azzal a Külügyminisztérium is egyetért, hogy a diplomatáknak fizetniük a parkolásért - mondja Polgár Viktor külügyi szóvivő. A díj ugyanis nem adó, amely alól valóban mentesek a külképviseleti dolgozók.
A Külügyminisztériumban tudják, hogy nagyon sokan nem fizetik meg a parkolási díjat, és itt kezdődnek a gondok. A diplomatákon nem lehet behajtani ezt az összeget. Tény, hogy vannak olyan országok, amelyek ilyenkor meglehetősen extrém módon reagálnak: visszavonják az illető gépkocsi forgalmi engedélyét például. De Magyarország idáig még nem ment el - közölte a szóvivő.
Polgár Viktor hozzátette: a Bécsi Konvenció szerint a diplomaták kötelesek betartani az adott ország szabályait és erkölcsi kötelességük rendezni tartozásaikat.
www.budapest.hu - MCOnet
Budapest linkajánló: budapestlink.mconet.biz
Képeslapküldő – Budapest : Küldjön képeslapot ismerősének!
Parkolás: diplomaták 2 millió forinttal tartoznak - Budapest - Mondja el véleményét a Budapest fórumon!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz
Az egyébként sok mindenben mentességet élvező diplomatákat is sújtja a parkolási pótdíj. Tavaly a Centrum Parkoló Kft. 3,5 millió forintnyi büntetést szabott ki a DT és CK rendszámú gépkocsikra.
Azzal a Külügyminisztérium is egyetért, hogy a diplomatáknak fizetniük a parkolásért - mondja Polgár Viktor külügyi szóvivő. A díj ugyanis nem adó, amely alól valóban mentesek a külképviseleti dolgozók.
A Külügyminisztériumban tudják, hogy nagyon sokan nem fizetik meg a parkolási díjat, és itt kezdődnek a gondok. A diplomatákon nem lehet behajtani ezt az összeget. Tény, hogy vannak olyan országok, amelyek ilyenkor meglehetősen extrém módon reagálnak: visszavonják az illető gépkocsi forgalmi engedélyét például. De Magyarország idáig még nem ment el - közölte a szóvivő.
Polgár Viktor hozzátette: a Bécsi Konvenció szerint a diplomaták kötelesek betartani az adott ország szabályait és erkölcsi kötelességük rendezni tartozásaikat.
www.budapest.hu - MCOnet
Budapest linkajánló: budapestlink.mconet.biz
Képeslapküldő – Budapest : Küldjön képeslapot ismerősének!
Parkolás: diplomaták 2 millió forinttal tartoznak - Budapest - Mondja el véleményét a Budapest fórumon!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz