Ötszörös díj a vízlopóknak
"Ötszörös vízdíjat kellene fizetni Budapesten a jövőben, 90 napos moratórium után az illegális vízfogyasztóknak - közölték az MTI-vel fővárosi képviselők, akik kedden délután pótkézbesítéssel kapták meg a Fővárosi Közgyűlés csütörtöki ülésére benyújtott előterjesztést.
A "vízlopás" szankcionálását a pénzügyi, valamint a városüzemeltetési főpolgármester-helyettes által jegyzett előterjesztés szerint a Fővárosi Vízművek Rt. kezdeményezte. A cég ugyanis az így keletkezett kárát évente háromszázmillió forintra, az eladott vízmennyiség 1,5 százalékára becsüli. A cég szerint az illegális vízfogyasztás költsége beépül a vízdíjba, így a számlájukat szabályosan kifizetők térítik meg. Tavaly a társaság 628 esetben állított ki illegális vízfogyasztás miatti számlát. "
(Forrás:www.budapest.hu)
(Forrás:www.budapest.hu)